Sestry Havelkovy se představí v brandýském zámku

Vokální trio Sestry Havelkovy vzniklo v roce 1985 na základech vokálního tria, jenž bylo součástí nyní již legendárního Originálního pražského synkopického orchestru vedeného Pavlem Klikarem, kde za mikrofonem stál Ondřej Havelka a na klavír hrál Jiří Gilík. Tento soubor byl pokračovatelem velkých amerických orchestrů 20. let dvacátého století. V té době v Americe vznikala i dámská vokální tria – nejznámější byly Boswell Sisters, které, na rozdíl od Sester Havelkových, byly pokrevními sestrami.

Toto dámské trio se poprvé představilo v Malostranské besedě a díky svému nadšení, píli, toleranci, lásce k dobré hudbě, vytrvalosti a notné dávce štěstí spolu zůstaly dodnes. Zpěvačky se trochu střídaly, většinou podle odchodů na mateřskou dovolenou. V momentě, kdy se ocitly v počtu čtyř netěhotných, se již nechtěly opustit a začaly zpívat čtyřhlasně! Tehdy je napadlo zkusit vlastní projekt a vydaly první vlastní CD. V roce 1995 Sestry s Ondřejem Havelkou odcházejí z OPSO a stávají se součástí Melody Makers Ondřeje Havelky. Zároveň však pokračují ve vlastních aktivitách a proto založili svůj vlastní j osmičlenný band s Jaroslavem Šimíčkem v čele – Orchestr Sester Havelkových a vydávají své druhé CD. Sestry Havelkovy následně koncertují po celé naší vlasti, ale i v zahraničí jak se svým bandem, tak i s Melody Makers. Vystupují v televizi i rozhlase, natáčejí videoklipy a vydávají další tři CD. Před pěti lety však manželé Dája a Jarek Šimíčkovi opouští soubor a Sestry Havelkovi pokračují dále opět jako trio ve složení: Anna Vávrová, Petra Kohoutová, Olga Bímová. V současnosti je soubor umělecky veden zakládajícím členem Jiřím Gilíkem.

Jejich repertoár se skládá se výhradně z písní let 20., 30. a počátku 40. let minulého století, které interpretují s autentickou nostalgií a vytříbeným citem pro duch doby. Kostýmy a průvodní slovo dotvářejí celou atmosféru.

A nyní vystoupí v rámci Koncertů na nádvoří v areálu brandýského zámku v neděli 16. září od 19 hodin a určitě opět přiblíží onu dobu kdy vládl swing a jazz.

mar