V šesti obcích budou komunální volby, v obci Kly letos podruhé

Praha 4. listopadu (ČTK) – Obyvatelé šesti českých obcí si dnes vyberou budoucí zastupitele. Dílčí komunální volby se konají tam, kde se původní zastupitelstva rozpadla zejména kvůli rozepřím svých členů. Platí to pro Kly na Mělnicku, kde se voliči o stabilnější zastupitelstvo pokusí letos už podruhé.

V obci Kly soupeří o sedm míst v zastupitelstvu pět uskupení včetně představitelů hnutí Nezávislí, v jejichž čele stojí dosavadní starostka Iveta Fišerová. Se svými dvěma kolegy Fišerová nynější volby vyvolala, když rezignovali na funkce zastupitelů. Počet členů zastupitelstva se tak snížil pod zákonem stanovenou hranici.

Ze dvou konkurenčních sdružení si budou vybírat obyvatelé obce Hradce na Českobudějovicku. Ve zbývajících čtyřech obcích – Vrbové Lhotě na Nymbursku, Dolním Hradišti na Plzeňsku, Dvakačovicích na Chrudimsku a v Tuřanech na Kladensku – je o výsledku voleb takřka předem rozhodnuto. Podařilo se tam sestavit jen jednu kandidátní listinu.

Volit se bude od sobotních 07:00 do 22:00. Po sečtení budou výsledky zveřejněny na volebním webu, a to nejpozději v neděli v brzkých ranních hodinách.

mhm rot