Sbor Chrapot se v mělnickém chrámu rozloučil s Vánoci

Na programu koncertu byly standardy, vánoční koledy i beatbox. Přes třeskutou zimu si vystoupení užili zpěváci i publikum.

Ani teplota pod bodem mrazu, která v neděli v podvečer panovala v mělnickém chrámu sv. Petra a Pavla, neodradila asi pět desítek návštěvníků koncertu vánočních zpěvů místního pěveckého sboru Chrapot. Téměř všichni vydrželi až do konce bezmála hodinového vystoupení, dokonce si po patnácti plánovaných skladbách vytleskali přídavek.

Na programu koncertu, který zakončil řadu vánočních programů uplynulých dní a jehož termín připadl na pravoslavné Vánoce, byly kromě koled domácích i zahraničních zpívaných v angličtině nebo třeba i dialektu polštiny také různé standardy. Program koncertu tak necelá dvacítka vystupujících zahájila hitem Halellujah z repertoáru slavného nedávno zesnulého Leonarda Cohena.

K vysloveně vánočním skladbám se Chrapot tentokrát propracovával postupně, “zahřívací kolo” programu v promrzlém kostele přinesly písničky, které na jeho předchozích koncertech slavily u publika největší úspěch. Také dnes byli posluchači naladěni na správnou notu a dle instrukcí sbormistryně Marie Maříkové pomohli dotvořit choreografii k písničce Dál sníh padá, kterou umělci kromě zpěvu výjimečně doprovodili také beatboxem.

Potom už přišla chvíle pro vánoční “rozněžnováky” a po nich i očekávané a dobře známé koledy, které si s Chrapotem zazpívali i vytrvalí a notně promrzlí posluchači.

jnd

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter