Salon veteránů se stává tradicí

Po loňském úvodním srazu veteránů ze stáje Ostaševski a Šnajdr si v sobotu 13. května daly dostaveníčko nablýskané skvosty domácí i zahraniční provenience. Před Pneuservisem Ostaševski v Mělníku na 2. ročníku se představily zejména Škodovky mnoha ročníků a další osvědčené automobilové značky.

Od rána se na ně přišly podívat desítky fanoušků a pořadatelé se tak mohou po zásluze těšit z jejich zájmu. Jak již vloni přiznal Vladimír Ostaševski, mezi jeho největší chloubu patří Škoda 1000 Mbx, kterých bylo v ČR vyrobeno jen 2 700 kusů, a to ve dvou kategoriích (1000 a 1100). Podle sběratele prvně zmí- něných je u nás registrováno pouhých 114 exemplářů.

Uspořádání loňského salonu si vyžádala mělnická veřejnost: „Obdivovatelé našich veteránů za námi chodí a zajímají se o podrobnosti, a tak jsme si řekli, proč je neukázat lidem všechny najednou,“ upřesnil před časem hlavní pořadatel V. Ostaševski a protože se výstava pod širákem líbila, letos si ji organizátoři zopakovali. Jak se zdá, nová tradice je na světě a kdo si nechal tentokrát ujít šanci podívat se veteránům pod kapotu, bude si muset počkat na příští jaro.

To

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter