Regionální muzeum v Mělníku zažilo hejtmančin úřední den

V příjemné atmosféře úřadovala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) ve středu 9. srpna v Mělníku. Svoji „mobilní kancelář“ otevřela tentokrát v prostorách Regionálního muzea Mělník sídlícího na zdejším centrálním náměstí Míru. 

Pro hejtmanku to již byla čtvrtá příležitost jak občanům a starostům měst a obcí pomoci řešit problémy, které je trápí, ale i sdílet s nimi jejich zkušenosti, starosti a radosti. Do regionálního muzea se jich za ní vypravila více než dvacítka.

„Je vidět, že občany Mělnicka trápí obdobné problémy, jako je tomu v jiných částech regionu. Především stav středočeských silnic druhé a třetí třídy. Zajímali se o možnost opravy silnice II/331 Mělník – Mladá Boleslav a II/259 Mšeno–Dubá, hovořili jsme o kotlíkových dotacích a mělnický Junák mne oslovil s otázkou na možnost získání prostorů pro jejich klubovou činnost,“ prozradila hejtmanka Jaroslava Pokorná s tím, že dostala i celou řadu pozvánek na místní akce.

Možnost uspořádání hejtmančina úředního dne v Mělníku přivítala a ocenila i ředitelka muzea Miloslava Havlíčková. „Jsme velmi rádi, že si paní hejtmanka vybrala pro svůj úřední den právě naše muzeum, a to hned ze dvou důvodů. Pozná blíže příspěvkovou organizaci, kterou kraj zřizuje, a navíc tím pomáhá k prezentaci muzeí, takže se můžeme více dostat do povědomí lidí. A těch je tu dnes spousta. Pro všechny je to tak prospěšná a úžasná věc,“ konstatovala.

Další hejtmančin se bude konat ve středu 16. 8. 2017 v Mladé Boleslavi v Muzeu Mladoboleslavska, Staroměstské náměstí – Hrad 1/55 od 10 do 16 hodin.

„Těším se na setkání s dalšími občany našeho kraje. Mladoboleslaváci, přijďte se určitě se mnou podělit o své starosti, ale i radosti. Jste vítáni předem,“ vyzvala občany Mladoboleslavska a starosty obcí a měst hejtmanka.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter