Programové tipy MEKUC – říjen 2017

Mekuc young – nabídka pro žáky a studenty

Mělnické kulturní centrum nabízí členství v klubu MEKUC young, které přináší žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol velmi výhodnou nabídku – možnost dvou návštěv divadelního představení dle výběru z níže uvedeného seznamu, dva vstupy na literární pořad LiStOVáNí, neomezený vstup na projekce Film mekuc a na podvečerní přednášky pořádané Mekuc v MKD. Cena průkazu je 350 Kč, členství v klubu je určeno výhradně žákům 2. stupně ZŠ a studentům SŠ/SOŠ/SOU.

Žáci a studenti mohou vybírat z následujících divadelních představení:

26. září | Nevim, A studio Rubín
26. října | Balada pro banditu, Divadlo A. Dvořáka Příbram
1. prosince | Zabiják Joe, Divadlo Kalich

17. ledna | Cyrano, Divadlo v Celetné – spolek Kašpar
30. ledna | Proton, Divadlo Vosto5
8. února | Chaplin, Městské divadlo Mladá Boleslav
březen | Odvolání, Divadlo v Řeznické (konkrétní termín bude upřesněn) 6. června | Vincenc, Klicperovo divadlo

Přihlášky jsou k dispozici v pokladně MKD a na www.mekuc.cz, informace: lesnerova@mekuc.cz, tel. 606 613 406.
Průkazky lze zakoupit v pokladně MKD každý všední den od 13 do 18 hodin. Maximální počet členů klubu MEKUC young je 25.

 

Podzim v MKD patří jazzu

Jazzovou programovou nabídku v MKD zahájí 4. října swingový večer s vystoupením Jitky Vrbové se skupinou Hot Jazz Praha. 24. října od 18 hodin proběhne vernisáž výstavy vítězných fotografií z mezinárodní soutěže Jazz World Photo od renomovaných autorů s vášní pro jazz, blues, funky, world music a příbuzné hudební styly. Po zahájení výstavy vystoupí mělnický bluesový pianista a zpěvák Tomáš Homuta. Výstava bude návštěvníkům volně přístupna v prostorách MKD každý všední den od 13.00 do 18.00 a vždy v době konání programů, z nichž mnohé se ponesou právě na vlně jazzu a swingu. Příznivci žánru by určitě neměli vynechat swingový koncert Bude to jinak! Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers ve středu 25. října, 1. listopadu swingový večer Evy Emingerové a hudební formace Dušana Hanzlíka a 8. listopadu koncert slovenské jazzové legendy
Petera Lipy. Jazzový program v listopadu doplní divadelní představení Novecento s Davidem Prachařem a Emilem Viklickým.

Kompletní program na www.mekuc.cz.

 

Pompidou aneb Od venuše ke street artu

I letos se v MKD koná pro děti od 6 let kurz zaměřený na seznamování se s dějinami umění Pompidou aneb Od venuše ke
street artu. Prostřednictvím kurzu získají děti nejen kulturní rozhled formou jim přístupnou, ale také se přesvědčí, že umělecké artefakty si nestačí jen tiše prohlédnout a jít, ale že je třeba o nich kriticky přemýšlet, ptát se a vnímat je v kontextech. Možnosti hravé výchovy ke kritickému myšlení přibližuje jeho lektorka, Mgr. Jana Volková.

Balada pro banditu

Ve čtvrtek 26. října přiveze příbramské Divadlo A. Dvořáka na nově zrekonstruované jeviště divadelního sálu MKD muzikálovou podobu příběhu loupežníka Nikoly Šuhaje, inspirovanou románem Ivana Olbrachta. Příběh veliké lásky a zrady podtrhuje dojemná prostota a hloubka písní, které od svého napsání stačily téměř zlidovět.

Slavnostní otevření divadelního sálu MKD

Zveme vás na prohlídku zrekonstruovaného divadelního sálu Masarykova kulturního domu, podvečer otevřených dveří se koná v pátek 13. října od 18 hodin. Zpřístupněno bude i zákulisí divadelního sálu.

 

Podrovný program na celý měsíc: Program MEKUC Říjen