Poslední předprázdninový koncert ve Staré Mydlárně

O ten postará kapela z našeho hlavního města. „Frekvence“ je pražská hudební skupina, která má již dlouhou historii. Byla založená již v roce 1972 a poprvé se představila hudebnímu publiku o rok později. Za ta dlouhá léta, podobně jako jiné hudební formace prošla řadou změn a vystřídalo se v ní mnoho muzikantů, často z předních pražských kapel. V současné době vystupuje ve složení, které tvoří zakladatelé skupiny zpěvák a kytarista Jiří Jeřábek a baskytarista Jiří Brožák. Před třemi lety, kdy došlo k poslední obměně, přišli klávesák Pavel Erben a za bicí usedl další Jiří, a to příjmením Dudek.

Žánrově se jedná o rockovou kapelu, a v rámci tohoto zařazení patří spíše mezi ty, které se pohybují na pomezí hard-rocku a popu. Repertoár skupiny se ze začátku skládal z interpretace nejúspěšnějších skladeb předních zahraničních uskupení či interpretů. Avšak posléze členové kapely přišli i s vlastní úspěšnou tvorbou.

Takže není pochyb, že v pátek 21. června od 21 hodin opět nastane skvělá atmosféra, jenž k této muzice patří. No a potom se hudební brána mělnického klubu uzavře a zaklepat na ní bude možno hned po prázdninách. Avšak příznivci dobré muziky nemusí si zoufat. Čeká je skvělá hudební posezení v mělnickém podloubí v již tradičním setkávání Blues před Dírou!

mar