Polabské vánoční trhy jubilejní

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své čtvrtstoleté existence, neboť letos se koná již 25. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice. Vzhledem k tomu, že není vybíráno vstupné, není možné říci přesné číslo návštěvnosti, ale odhady říkají, že je navštíví kolem čtyřiceti až padesáti tisíc lidí. V letošním roce na zdejším Výstavišti otevřou své brány 6. prosince kdy do 8. prosince to budou nejprve Mikulášské trhy.

O týden později to budou Stříbrné a konečně ve dnech 20.- 22. prosince to budou ty Zlaté. A tak si zde přijdou na své milovníci staročeských tradičních řemesel, stejně tak vyznavači moderních Vánoc. Více než dvě stě vystavovatelů nabídnou návštěvníkům produkty ruční výroby z keramiky, skla, porcelánu, dřevěné a kovářské výrobky, atd., ale i potraviny, elektroniku, hračky, kosmetiku a drogerii, šperky, textilní či kožené zboží. Nemalá část vánočních trhů bude patřit řemeslníkům neboť Staročeské řemeslné trhy jsou přehlídkou rozmanitosti řemeslné výroby nejen našeho regionu, ale celých Čech. Chybět zde nebudou ani řemeslné dílničky pro děti, pro něž je připraven zvláště o sobotách doprovodný program.

Trhy vyvrcholí v sobotu 21. prosince koncertem Yvetty Blanarovičové s tradičním ohňostrojem a v neděli 22. prosince koncertem Hasičské dechové hudby z Lysé nad Labem. Kromě toho bude pro návštěvníky opět připravena tradiční soutěž s Receptářem „Vypečené cukrování“.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter