Pár otázek k turné Stromboli

Zeptali jsme se Martina Hájka z pořádající agentury VH TRAVEL na pár otázek k blížícímu se koncertu kapely Stromboli.

Řekněte nám něco k historii kapely. Jak dlouho fungují, změny ve složení a návrat na scénu v roce 2014?

Její počátky sahají do roku 1985, kdy ji založil Michal Pavlíček. Původní složení bylo dále Vladimír „Guma“ Kulhánek – baskytara , Klaudius Kryšpín-bicí. V únoru 1986 skupina dostala název Stromboli (inspirováno Pavlíčkovým zážitkem, kdy viděl erupci stejnojmenné sopky) a přibyly dvě členky: vokalistka Bára Basiková (která přišla z Precedensu) a klávesistka Vendula Kašpárková, Gumu Kulhánka průběžně střídal jako stálý host Jiří Veselý. Příležitostným hostem se stal rovněž Vilém Čok. Ve skupině se během let objevil i Roman Dragoun-klávesy, Jan Seidl-bicí. U příležitosti 30. výročí vzniku kapely vystoupili Stromboli 4. prosince 2014 v původní sestavě na koncertě v pražské O2 areně, kde bylo pokřtěno i nové album Fiat Lux .

Jak byste specifikoval hudební žánr této skupiny?

V hudbě STROMBOLI se podle mě dá najít několik hudebních stylů rock, art rock ,jazz rock, těžko jej specifikovat, je originální.

Během let se obsazení kapely mnohokrát měnilo. Jaké je aktuální složení muzikantů?

Současná sestava je Michal Pavlíček-kytara, zpěv, Bára Basiková-zpěv, Klaudius Kryšpínbicí, Jiří Veselý-baskytara, Vendula Kašpárková-klávesy.

Jak hodnotíte letošní turné?

Určitě pozitivně, zájem o STROMBOLI je pořád velký, jak ze strany pořádajících agentur tak ze strany fanoušků, počet letošních koncertů o tom svědčí.

Kdy neblíže po skončení letního turné mohou fanoušci navštívit další koncert?

Na to byte se museli zeptat Michala Pavlíčka ml., který se o veškeré dění kolem kapely stará, mimochodem moc dobře. Komunikace ohledně pořádání koncertu s ním je výborná. Koncert 18.8.2017 ve Staré Boleslavi, který pořádáme je poslední koncert Tour 2017.

Jaká věková skupina je zastoupena v obecenstvu nejhojněji?

Nepochybně se nejvíce jedná o „pamětníky“ 80-90. let, tzn. čtyřicátníci a výše, ale myslím, že díky comebacku v roce 2014 a vydání nového alba Fiat Lux se věkové rozmezí fanoušků rozšířilo i mezi mladší generaci.

Mezi zakladateli skupiny Stromboli hrál významnou roli Michal Pavlíček. Víme, že se nevěnuje jen této skupině. Můžete nám ve stručnosti přiblížit i jeho další tvorbu?

Kromě STROMBOLI samozřejmě PRAŽSKÝ VÝBĚR, BSP, dále pak SUPERGROUP, Michal Pavlíček Trio, spolupráce s Monikou Načevou, filmová hudba atd.

Za pořádající agenturu VH TRAVEL Martin Hájek

www. stromboli-staraboleslav.webnode.cz http://bandzone.cz/koncert/431041-brandys-nad-labem-stara-boleslav-letni-kinohoustka-koncert-kapely-stromboli

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter