„Obrazy až na půdu“ se jistě stanou cílem letních výletů

Dům řemesel Arcadis ve Vysoké u Mělníka přivítá další zajímavou výtvarnici. Lucie Suchá začala malovat když dostala od svého manžela k vánocům olejové barvy a první obraz tak vznikl v létě roku 1989. Od té doby jich vzniklo přes čtyři stovky a uskutečnila na pět desítek výstav. Její obrazy se nacházejí ve sbírkách nejenom u nás, ale i v zemích jako je Německo, Holandsko, Itálie, Slovensko, Japonsko, Mexiko nebo USA.

Lucie dále navrhla loutky, které vyřezal její manžel Tomáš Suchý, a také namalovala obrazy ke starým kramářským písním, které občas s kapelou „Apači z pavlače“ zpívá. Rovněž navrhla obaly na CD hudebních formací jako je například kapela Ponožky pana Semtamťuka, dále Pavlína Jíšová a přátelé, Brzdaři či alba Pohádky z kouzelné mošny. Mimo to i je členkou fotografického klubu „Berounští fotorici“, s kterým pravidelně vystavuje. Aktivně se podílela na činnosti Kaleidoskopického sdružení „Děti i Kmeti“ pořádajícího Jarní hry v Radouši a Podtýřovskou matračku na Berounce. V roce 2011 vydala i dětskou knížku „MUJ!“ s níž jí graficky pomáhal syn Mikuláš.

Vernisáž výstavy této skutečně všestranné umělkyně se uskuteční tuto sobotu 1. července od 16 hodin. Slavnostní ráz podtrhne vystoupení její oblíbené kapely Ponožky pana Semtamťuka. Výstavu pak budou moci návštěvníci shlédnout po celé prázdniny až do 27. srpna.

Jistě se tak nabízí další cíl výletů do malebného koutu naší země, do Kokořínského údolí…

mar