Občané Cítova mají co slavit

Hned dvě výročí se letos vztahují ke zdejší obci. První zmínka o obci v historických pramenech pochází z roku 1268, a uplynulo 120 let založení zdejší základní školy. A tak druhý červnový víkend bude ve znamení oslav. V pátek 8. června nejprve v 15 hodin proběhne zahájení oslav Základní školy Cítov v podobě přivítání hostů a projevem paní starostky před školní budovou. Následovat bude prohlídka interiéru školy, expozice historických materiálů a občerstvení. Od školy vyjede k pravidelným vyhlídkovým jízdám koňský povoz po celé obci.

V sobotu bude probíhat po celý den bohatý kulturní program. Od desáté hodiny je možno navštívit v areálu hřiště dobový jarmark s pestrým výběrem rukodělného zboží. A chybět nebudou ukázky středověkého sokolnictví. Pro děti je připravena show se soutěžemi a veselou muzikou, divadelní představení, dílničky, skákací hrad či projížďky povozem. Na všechny čekají vystoupení celé řady kapel různých žánrů. vystoupí Pražské žesťové sexteto, legendu české country připomene Michal Tučný Revival a tu naopak bigbítovou Jiří Schelinger Revival. Další revivalová kapela připomene skupinu Kabát či zpěváka Daniela Landu a všechny jistě pobaví populární moderátor Vladimír Hron.

Určitě si nikdo nenechá ujít večerní koncert kapely Formát hrající známé písně oblíbených českých zpěvaček, zpěváků a skupin. Vše završí světelná show a slavnostní ohňostroj.

mar