Neratovice povede Roman Kroužecký (Společně pro Neratovice)

Neratovice (Mělnicko) 2. listopadu (ČTK) – Neratovice na Mělnicku povede Roman Kroužecký (Společně pro Neratovice), dosavadní starostka Lenka Mrzílková (Neratovice jinak) bude podle koaliční dohody místostarostkou, řekla dnes ČTK. Druhým místostarostou bude Marek Lenc (Neratovice jinak). V koalici, která má 11 mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu, jsou také ODS a Volba pro Neratovice. Ve volbách vítězné NeraHnutí bude v opozici.

Sedmičlennou radu města doplní Markéta Rajchertová (Neratovice jinak), Vladimír Kaňka (Neratovice jinak), Michaela Landová (Společně pro Neratovice) a František Štěrba (Volba pro Neratovice). Obsazení funkcí ještě musí zastupitelé odhlasovat na ustavujícím jednání, které bude v pondělí 12. listopadu ve společenském domě.

Mezi zásadní projekty nové koalice bude podle Mrzílkové určitě patřit rekonstrukce společenského domu podle vítězné studie z již uskutečněné architektonické soutěže. „Dál bychom samozřejmě chtěli řešit primárně parkování,“ dodala Mrzílková. Nedostatek parkovacích míst je jedním z největších problémů ve městě.

Komunální volby v Neratovicích vyhrálo NeraHnutí s osmi mandáty, hnutí Neratovice jinak získalo pět mandátů, ODS tři mandáty, dvě křesla Společně pro Neratovice, po jednom mandátu mají v zastupitelstvu Volba pro Neratovice, SPD a KSČM.

sbe kš