Názorové kotrmelce místostarosty Mgr. Milana Schweigstilla

Dnes valná hromada VKM odsouhlasila nákup akcií Středočeských vodáren, tedy „kšeft“ o kterém Vás budeme informovat v dalších příspěvcích.

Na jednání valné hromady byl účasten i místostarosta Mělníka Milan Schweigstill, člověk, který při projednávání tohoto nákupu v Mělnickém zastupitelstvu apeloval na zastupitele, že je proti tomuto obchodu, ač je jedním z jeho autorů.

Zmapovali jsme, jaký je vlastně názor pana místostarosty Schweigstilla:

  • Nejdříve představenstvo VKM (a tedy i pan Schweigstill) tento kšeft s Veolií vymyslelo.)
  • Potom představenstvo VKM (a tedy i pan Schweigstill) tento kšeft schválilo, (pan Schweigstill hlasoval PRO).
  • Následně Rada města Mělník (a tedy i pan Schweigstill) kšeft doporučila ke schválení zastupitelstvu (pan Schweigstill hlasoval PRO).
  • Potom náš člen Mgr. David Jašek řekl panu Schweigstillovi, že odhalil, co tento obchod znamená a pan místostarosta otočil. Na Mělnickém zastupitelstvu dne 21. května si vzal slovo a oznámil, že bude hlasovat proti, protože cena je neúměrně vysoká a má dojem, že tento obchod má za cíl udržet vysoké zisky ve Veolii.
  • Dne 29. května se tento obchod projednal a schválil na valné hromadě VKM, tedy obchod o kterém pan Schweigstill mělnickým zastupitelům tvrdil, že je proti němu. Všichni jsme čekali na jeho reakci, kdy oznámí, že je proti, že cena je vysoká, že celý obchod je zde proto, aby udržel vysoké zisky ve Veolii, tak jak říkal před týdnem na zastupitelstvu. Místostarosta Schweigstill však hrdinně mlčel a hypnotizoval desku stolu před sebou. Už zase nebyl proti…

Rekapitulace z pohledu pana Schweigstilla?
Cíl splněn! Na Mělníku to stále vypadá, že bojuje za města, obce a občany, ale ve skutečnosti umožnil kamarádům z Veolie dosáhnout toho, čeho chtěli.

Rekapitulace z našeho pohledu?
Tato škoda již nepůjde napravit. Penězovod z obcí Mělnicka a Kladenska do zahraničí je zajištěn na dalších 16 let a nově i s garantovanou výší zisku!!! Občane zaplať!

JUDr. Petr Kowanda

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter