Muzejní noc ve znamení přírody

Regionální muzeum v Mělníku se v letošním roce při této akci zaměří především na přírodu a vše kolem ní. Určitě zaujme přednáška ředitele regionálního pracoviště SCHKO Kokořínsko – Máchův kraj Ing. Ladislava Pořízka „O vlcích Máchova kraje“, která se uskuteční ve Velkém sále v 18 hodin. Tato šelma se do tohoto regionu vrací staletích a jejich počet se rychle rozšiřuje.

Na své si však přijdou zejména i děti. Divadélko z Kašpárkova kufříku uvede pohádku „O hodném Matýskovi“, která však je rovněž tématicky zaměřená. Pojednává totiž o veliké moci kouzelného mlýnku z liběchovských mokřadů. Dále mohou obdivovat dravce sokolníka pana Miloslava Pražáka a k výstavě „Nespoutaná řeka“ je čeká interaktivní zábavný program s Liborem a Jitkou. Dále čtení pohádky na dobrou noc s Fidlou Tesaříkovou či komentovaná prohlídka se zoologem Mgr. Libor Prausem, PhD., jenž je kurátorem této výstavy. A jistě zaujme i expozice „Z historie malé železnice“ s jezdícím vláčkem a dílnou ze stavebnice Merkur. Což jistě ocení i tatínkové či dědové.

Chybět však nebude ani kulturní program v podobě vystoupení mělnického pěveckého sboru Chrapot za doprovodu dirigenta a skvělého klavíristy Jiřího Knottem který se uskuteční od 21 hodin. Na parkánu budou moci návštěvníci obdivovat „Miniatury vysněných krajin“ Jaroslava Hobíka z Květinářství na nám. Karla IV.

Po celý večer bude otevřena archeologická výstava „Depoty v průběhu dějin“ v kavárně, která bude výjimečně otevřená až do 23 hodin.

mar