Do muzea za poklady

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy se tradičně připojí k Mezinárodnímu dni archeologie s vlastním programem. Tentokrát to bude téma, které určitě zaujme, a to budou mincovní poklady. Ještě dnes možno najít různé mince, které naši předkové v dávných dobách ukryli před nebezpečím. Mnohdy se však stalo, že dotyčný si již nemohl je zpět vyzvednout, neboť se buď stal obětí válek či už nebyla k tomu příležitost.

O víkendu 20. a 21. října budou tak veřejnosti představeny mincovní poklady z oblasti Prahy – západ zapůjčené z Národního muzea v Praze a také přímo ze sbírky muzea. Z vystavených pokladů je možné vyzdvihnout především nejstarší soubor keltských mincí z Libčic nad Vltavou-Chýnova či dochované části pokladů denárů z Roztok-Žalova a Levého Hradce, pocházející z období raného středověku. Naprostá většina vystavených pokladů bude veřejnosti prezentována vůbec poprvé.

V sobotu bude v areálu zámku připraven archeologickým oddělením interaktivní program vhodný pro rodiny s dětmi a po celý víkend v prostorách zámku komentovaná prohlídka výstavy mincovních pokladů.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter