Mšenští divadelníci uvedou svojí novou hru

Spojené státy americké třicátých let minulého století, období prohibice, Chicago a proslulý Al Capone. Tak to vše mohou shlédnout diváci tuto sobotu 13. dubna od 19 hodin v mšenské sokolovně v premiéře hry, kterou nastudovali místní divadelníci.

V roce 2017 začali totiž členové Divadelního souboru Mšeno připravovat novou divadelní hru, kterou pro ně autorsky upravil herec Petr Lněnička. Jedná se o detektivní komedii z dob americké prohibice „Potřetí bych umřít nechtěl“, která je volně inspirována povídkou C.B.Gilforda „Nebe může počkat“. V doplněném souboru se v novém titulu setkáme, vedle osvědčených herců Jany Čambalové, Jiřího Fanty či Václava Nováka, i s řadou nových, sympatických tváří jako jsou David Bidlo, Daniel Petříkov, Petr Lněnička, Mirka Strunecká, Daniela Sobotková a Dana Svobodová. Režie hry se ujal Václav Novák s režijní asistencí Petra Lněničky. Návrhy kostýmů si vzala na starost Pavla Jarošová a scénu obstarali Jiří Fanta se zvukařem Radkem Sobotkou.

O výpravě hry připomíná Václav Novák: „Třicátá léta jsou na to fajn, holky si tak konečně užijí šaty a pánové kvádra i klobouky.“.

Takže není pochyb, že se diváci skvěle pobaví stejně jako u předchozích představeních tohoto sympatického divadelního souboru…

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter