Mistrem republiky v rapid šachu je Ondřej Skýpala z Odolena Vody

Šampión z klubu TJ Aero Odolena Voda se neztratil mezi dvěma stovkami hráčů a hráček, kteří na mistrovství ČR mládeže v rapid šachu do 14 let v Klatovech od 10. do 11. září bojovali o tituly, medaile, poháry a věcné ceny.

“V devíti partiích ani jednou neprohrál, získal osm bodů a stal se mistrem České republiky do 12 let,” řekl Ivo Střelba z domovského šachového klubu novopečeného mistra. “V turnaji předvedl výborný soustředěný výkon a nedával svým soupeřům při hře žádné šance a také si poprvé vyzkoušel jaké je to je, být na první pozici více než polovinu turnaje a ustát tlak,” pochválil Střelba vítěze.

Atmosféru na mistrovství podle Střelby zpestřil dron, který po hrací místnosti poletoval o přestávkách mezi zápasy. Specialitou bylo taky svolávání hráčů k šachovnicím písničkou Já na to mám. “Když v jednom dni zazněla už pošesté, někteří rodiče hráčů už na ni začínali být alergičtí. Bylo však zábavné sledovat mladé hráče a hráčky, jak čekají na začátek partie, zpívají si a nadskakují u šachovnice,” dodal Střelba.

Šachový oddíl TJ Aero Odolena Voda vznikl v roce 1972 a zejména v posledních letech navazuje při tréninku mládeže na své dřívější úspěchy. Mladí šachisté jako právě Skýpala proto začali vozit přední umístění z regionálních soutěží a turnajů. Oddíl stále přibírá nové děti, které trénují každou středu v budově Veteriny. Bližší informace najdete na jeho internetových stránkách.

red

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter