Mělnický salon výtvarníků 2022

Město Mělník a zejména jeho okolí bylo zdrojem inspirace celé řady významných výtvarníků. O rozvoj současné výtvarné tvorby na Mělníce se od šedesátých let minulého století zasloužil akademický malíř Vladimír Veselý, jehož bohužel nedožitých devadesát jsme si připomněli v loňském roce. Jemu město vděčí i za vznik unikátní Galérie Ve věži, která se nachází v Pražské bráně jenž byla součástí městského opevnění.

Čermák Jiří, Dvořák Pavel, Eberl Milan, Hájek Miloš, Holanová Yvetta, Jáněová Jaroslava, Legnerová Líhová Aida, Lejčková Jaroslava, Mádrová Miroslava, Mikušová Ivana, Mokrý Jaroslav, Paterová Olga, Proskovcová Jana, Sviták Michal, Škapík Štefan, Švec Pavel, Vrba Zdeněk, Všetečka Vladimír, Zemánková Monika a Zoulová Věra.

To je skupina výtvarníků nejen z Mělníka, ale i z dalších měst naší republiky. Jejich tvůrčí paleta je velmi široká, představí se svými díly na téma krajina, architektura, zátiší nebo abstrakce. Tvoří malířskou technikou od grafiky přes akvarel, pastel až po olejomalbu. Rovněž budou k vidění fotografická díla z nich možno například jmenovat coby autora Jiřího Čermáka.

Díla těchto 21 autorů budou vystavena v Masarykově kulturním domě, zmíněné Galerii Ve Věži, Regionálním muzeu Mělník a kavárně Marlen která se nachází v ulici Legionářů kousek od náměstí Míru.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 13. ledna od 18 hodin v prostorách Masarykova kulturního domu. Práce těchto autorů bude možno posléze shlédnout až do 13. února.

Bedřich Marjanko