Mělnický klub se opět rozezní skvělou muzikou

Mělnický klub se opět rozezní skvělou muzikou

Stará Mydlárna přivítá po téměř třech letech v pátek 13. května představí další muzikanty, kteří to zde opět „vymydlí“.

Bordo je kapela z Roudnice nad Labem a je výhradně autorská. Dala se dohromady v listopadu 2013, kdy Pavel „Frito“ Červený, frontman kapely Vynález zkázy, oslovil Milana Lauba, frontmana rockového kolektivu Bad, s tím, že by rád založil kapelu akusticky rockového zaměření a pro začátek využil texty a písně ze svých šuplíků. Postupem času do kapely přibyli, a jak to již tak bývá z kapely odešli, další hudebníci a měnilo se i nástrojové složení. V současné sestavě hraje Pavel „Frito“ Červený – akustická kytara, zpěv, dále Milan „Klobouk“ Laub – akusická kytara, elektrická kytara, zpěv, Alena Laub Habertizel – akordeon, zpěv, rytmické nástroje, baskytarista Milan Flamberg“ Majerčík, na flétnu hraje Kateřina Hápová a za bicími usedá Miloš „Řepíč“ Řepa. Kapela za dobu své ještě krátké existence nahrála dvě alba. Nejprve bylo 7. května 2015 v roudnickém klubu Renda pokřtěno CD s názvem „Otisky“, kdy se role kmotrů ujali Ivan Mládek a výtvarník, ilustrátor a autor bookletu Karel Kopic. Ivan také na toto CD nahrál a nazpíval bonusový song „Moje sestra Kate“. A druhé album „Noc plná vlkodlaků“ vzniklo o dva roky později.

Kapela vystupuje po klubech, kulturních zařízeních i letních festivalech a není bez zajímavosti, že se podvakrát zúčastnila již legendární hudební soutěže Porta. A v roce 2015 dokonce zvítězila v divácké kategorii v jejím oblastním kole.

A nyní se v rámci letošního LABE TOUR představí i na Mělníku. A tak zapomeňme, že je pátek třináctého a pojďme si to užít!!!!

mar