Mělnické náměstí opět ožije Pivním festivalem

Po roce si na náměstí Míru zase dají dostaveníčko výrobci tohoto našeho „národního nápoje“. Tentokrát o týden dříve 26. května se zde uskuteční druhý ročník Mělnického Pivního festivalu, který pořádá Světlonoška z.s. V sobotu si tak od 14 hodin otevřou své stánky malé i střední pivovary z blízkého i vzdálenějšího okolí. Opět se sem vrátí Pivovar Cvikov, dále Podřipský rodinný pivovar, jehož produkty dobře znají pravidelní návštěvníci zdejších sobotních farmářských trhů, První parostrojní pivovar Lobeč, litoměřický minipivovar Labuť, jenž bývá zde také častým hostem, z Krásné Lípy přijede Falkenštejn a také pivovar Kotouč z České Kamenice. Samozřejmě nebude chybět místní minipivovar Němý Medvěd, který vaří své pivo již třetím rokem či loni oceněný Hořický pivovar JungBerg coby „Nejlepší ležák“. Letošními nováčky bude Pivovar Kaberna z Mlékojed, z „města piva“ zavítají létající pivovar Plzeňský Jarovar a minipivovar Lenoch. Dále se zde poprvé představí Rodinný pivovar Zlíchovec z Loun a další z řady tzv.létajících pivovarů Zbraslavská koza či Bad Flash působící v našem hlavním městě.

Návštěvníci tak budou moci ochutnávat produkty výrobců tohoto pěnivého moku a mohou i letos hodnotit jeho kvalitu zápisem do tzv. Pivního pasu. Součástí celé této akce bude totiž opět soutěž o nejlepší ležák a speciál. Na vítěze i vylosované návštěvníky budou čekat i zvláštní odměny.

Samozřejmě nebude chybět ani doprovodný program v podobě kulturních vystoupení. Tak jako loni to „ostře“ zahájí kapela NAVOSTRO, dále zahraje mělnický písničkář Marián Kořínek a jeho ASM, vystoupí skupina Markýz Man a již tradičně akci zakončí Baťa a Kalábůf něžný beat. A i letos zde zatančí Dětský soubor z Taneční školy paní Dětinské avšak tentokrát se objeví na pódiu hned dvakrát, takže si to skvěle všichni užijí… A pro ty nejmenší návštěvníky je zase připraven již známý historický kolotoč.

Věřme, že tato akce, která opět přispěje k oživení historického středu města, se vydaří tak jako loni a všichni budou odcházet s pocitem hezky stráveného jarního odpoledne.

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter