Mělnické náměstí hostilo první Keramický jarmark

Sobotní ráno nevěstilo nic dobrého. Zatažená obloha a husté kapky deště bohužel odradily mnohé výrobce tohoto vyhledávaného zboží. Avšak přesto bylo z čeho vybírat. Několik stánků nabídlo pestrý výběr keramiky všech druhů. Kromě různých hrnků, talířků či mís si návštěvníci mohli odnést i dekorativní předměty v podobě svícnů, váz i váziček různých tvarů a velikostí či krásné sošky.

Nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě nabídek z italské a indické kuchyně, ale také ta naše tradiční v podobě například uzenin a další masných produktů. Poprvé se představily i výrobky z kozí farmy Nová Víska. To vše bude možno zapít dobrým pivkem z Podřipského pivovaru či skvělým vínkem místních vinařů

K dobré pohodě opět přispěla i hudební produkce „Potulného barda“ Jiřího Wehleho, jehož neobvyklé nástroje zněly celým náměstím.

A nakonec se i ta mračná roztrhala a sluneční paprsky zahřály náměstí. Škoda, že tomu tak nebylo dříve, avšak větru, dešti neporučíme, takže doufejme, že příště budou nebesa lépe nakloněna.

A věřme, že opět byl dán podnět k založení další zdejší tradice, neboť pozornost si tito šikovní lidé udržující tradice našich předků jistě zaslouží.

marZ JARMARKU Foto: Spolek Světlonoška

Z JARMARKU

Foto: Spolek Světlonoška

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter