Mělnická Jizerská 50

A máme tu pomalu opět léto a s ním spousta akcí po širým nebem. Mělník tak tuto letní sezónu zahájí akcí, která již zapsala do dějin tohoto města. Ano, Mělnická Jizerská 50 je opět zde.

V sobotu 17. června se postaví na start již XXIV. ročníku tohoto svátku recesistů závodníci, aby dokázali, že na běžky není třeba sněhu.

Jak je již každoročním zvykem, úvod bude patřit těm nejmenším. Již od 15 hodin si mohou zasoutěžit v hodu koulí na Sněhuláka, opět bude pro ně připraven zdarma skákací „hrad“ v podobě skluzavky BEKO, na řadu přijdou i další soutěže o nejrůznější sladkosti a samozřejmě chybět nebude stále populárnější malování na obličej. Jaké by to bylo sportovní odpoledne, kdyby si nemohli zazávodit i oni. Takže zase tu bude vložený závod na lyžích pro děti za doprovodu rodičů (jistěže bez piva!) Samotný XXIV. ročník odstartuje tradičně v 17 hodin dělobuchem prvním rozběhem chlapů, pak přijdou na řadu rozběhy nebo rovnou finále příslušnic něžného pohlaví. A nakonec Velké finále mužů o super ceny a hlavně právo kasat se do smrti větou „Vyhrál jsem v létě na Mělníku Běžky“. Nakonec dojde k vyhlášení vítězů ve všech kategoriích – I. až III. místo MUŽI, ŽENY – PÁD ROKU – MASKA ROKU a DRUŽSTVO ROKU.

Ale jaká by to byla „mělnická padesátka“ bez skvělého koncertu. Každoročně na zdejším pódiu se představuje nějaká super kapela. Pro zajímavost. Úplně ta první před více jak dvaceti lety vystoupila v té době ještě málo známá kapela Chinaski! A těch dalších kapel se zde za tu dobu vystřídalo požehnaně. Jen tak namátkou, Circus Praha, The Breakers, dále zahráli Krausberry, Baťa & Kalábůf něžný beat, SPECTRUM, ŠPEJBL´S HELPRS, Sníh na schodišti, Hudba Praha, ZOO2. A loni to byli dokonce králové punku – kapela VISACÍ ZÁMEK!!!

I letos to bude pořádná bomba.

Na pódium nevystoupí nikdo jiný nežli samotný Vladimír Mišík & Etc…

Avšak to není zdaleka vše. Organizátoři tohoto skvělého podniku tentokrát uchopili toto setkání jako poctu hudebníkovi, který v české muzice opravdu hodně znamenal a znamená, a který se na jaře letošního roku dožil významného životního jubilea. A tak po devadesátiminutovém koncertě této legendy českého bigbítu je připraven závěrečný bonbónek. Projekce dokumentárního filmu NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA!

Takže všichni, kteří se umějí zasmát nejen těm druhým, ale zejména i sami sobě, a rovněž mají rádi skvělou muziku, nesmí tu prostě chybět.

mar