Letošní muzejní noc přilákala 448 návštěvníků

Mělník, 26. 5. 2017, 17:00 – 23:00 hodi

Třináctá muzejní noc v Regionálním muzeu Mělník přilákala 448 lidí. Večer zahájilo oblíbené Kašpárčí divadélko, které tentokrát předvedlo pohádku „O panence, která tence plakala.“ Děti pomohly pejskovi s kočičkou uklidit, třídily odpad a vařily dort. Ten ovšem snědl mlsný zlý pes, a tak nakonec nepohrdly, když je kočička s pejskem pozvali na chleba s lučinou.

Poté se děti i dospělí rozběhli po muzeu, zjistit co v expozici způsobili skřítci popletové. Když odhalili všechny neplechy; jako neandrtálce ve venkovském interiéru, dvacku vedle denáru kněžny Emmy či krokodýla v expozici mělnické přírody; čekala je sladká odměna. Všechny potěšila tvořivá dílnička s Jitkou Královou, která připravila pro malé i velké ty nejlepší nápady z muzejního tvoření za posledních 10 let. Vtipná scénka z muzejního zákulisí, kterou sehráli kurátoři sbírek, pobavila večerní návštěvníky výstavy Kam s ním? Do muzea! Na přetřes přišly úsměvné překlepy a přepisy v přírůstkových knihách, nechtěné muzejní dary i vtípky z muzejní profese. Poté kurátoři mělického muzea zodpověděli dotazy zájemcům o historii a muzejní práci

. Děti mezitím důkladně prozkoumaly zábavné úkoly, kterých je na výstavě celkem čtrnáct. Vyzkoušely tvrdost hornin, skládaly mlýnek na strouhanku, hrabaly archeologické nálezy a hádaly místa na starých pohlednicích. Hitem večera pro všechny věkové kategorie se staly dva staré psací stroje. Muzejní noc stylově zakončil koncert pěveckého sboru Chrapot, jehož tóny se nesly otevřenými okny daleko do teplého letního večera. Členové sboru nejen skvěle zpívali, ale doprovodili své vystoupení i vtípky z muzejního prostředí, čímž překvapili muzejníky i publikum.

KrF.