Lena Yellow vnímá zpěv jako poslání

Poslední předprázdninový Swingový večer v mělnickém Masarykově kulturním domě bude věnován soulové zpěvačce a textařce Leně Yellow. Členka známé vokální skupiny Yellow Sisters a Mateřska.com přichází se svým sólovým projektem, na kterém se podílí skladatel a pianista Tomáš Sýkora. Album „Positivity“, které společně vytvořili, jak již název napovídá je přímo nabité pozitivní energií. Obsahuje autorské skladby a zároveň dvě originálně zpracované písně od jejich hudebních vzorů – skupiny Incognito a písničkářky Carole King. Ve skladbách je znát inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Ke spolupráci byly přizváni vokalisté z Bostonské Berklee College of Music, australský zpěvák Yannick Tevi a Annamária Cecília d’Almeida. A rovněž zkušení hráči z domácí scény jako bubeník Adam Koller, kytarista Tomáš Fuchs či baskytarista Miloš Klápště.

Na zdejším koncertě zazní za doprovodu Tomáše Sýkory, držitele ceny Anděl v kategorii Jazz, intimní verze jejich písní z výše uvedeného alba. Sestavu doplní vokály skvělá zpěvačka Annamária d´Almeida. Lena Yellow o své práci říká: „Zpěv vnímám jako své poslání, provází mě celým životem. Harmonii, kterou prožívám v hudbě, hledám i ve svém životě. Když ji mohu s ostatními sdílet, tak jsem šťastná“.

Takže tuto středu 6. června od 19.30 určitě prožijí šťastné chvíle všichni zúčastnění, toto poslední předprázdninové setkání bude nabité pozitivní energií.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter