Legendární Tři sestry opět vystoupí ve Vltavě

Tři sestry jsou dnes českou legendou, která se stále stejným nadšením už více než třicet let objíždí českou kotlinu. Původně hrála punk, později však inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punkrock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Někdy se styl této kapely označuje také jako pubrock pro její texty s hospodskou tématikou.

Kapela Tři sestry vznikla v roce 1985 v tehdy kultovním hostinci Na Staré Kovárně v pražském Braníku. Záhy začalo seskupení koncertovat po klubech a kulturních zařízeních a v roce 1990 vydalo své debutové – z dnešního pohledu již legendární – album „Na Kovárně, to je nářez“. Od té doby pak plodný soubor publikoval více než dvě desítky alb. V roce 2011 byly Tři sestry uvedeny do Beatové síně slávy.

A nyní se uvedou i v kralupském kulturním domě Vltava v pátek 5. května. Jako předkapela se představí další skupina, která se rovněž na pódiích vyskytuje od osmdesátých let minulého století – Lety Mimo. „Pořád nás hraní baví a těšíme se na každý další koncert, na naše fanoušky, na nové písničky.” říká lídr Tří sester Lou Fanánek Hagen…

Určitě se budou těšit a také si to užijí i kralupští posluchači.

BM

TŘI SESTRY Foto: archiv autora