Na kus řeči tentokrát s … Terezou Kostkovou

A to čtvrté letošní setkání tohoto cyklu kdy se posluchači scházejí s významným osobnostmi našeho kulturního a společenského života bude patřit po Báře Munzarové další skvělé herečce, která rovněž má herectví v genech. A to Tereze Kostkové…

A ty geny jsou skutečně hluboké. Nejenom, že je dcerou Petra Kostky a Carmen Mayerové, ale i její dědeček Jiří Kostka, jehož si můžeme vybavit coby Františka Josefa I. alias Macháně ve filmu „Jára Cimrmann ležící spící..“ či její teta Zora Kostková se věnovali či věnují hereckému řemeslu. Avšak kořeny sahají až k prapředku herci Hynku Muškovi, vzdálenému příbuznému dalšího slavného hereckého rodu Červíčků – Hrušínských.

Tereza Kostková vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Michli, v oboru herečka – moderátorka. Na divadelních prknech bylo a je možné ji vidět v Městském divadle v Liberci, Západočeském divadle Cheb, Divadle pod Palmovkou, kde dnes už jen hostuje, a také v pražské Viole.

Avšak zvláště televizní diváci si jí kromě rolí v několika seriálech vybavují především jako moderátorku, což je její další profese. Svého času uváděla společně s Markem Ebenem kdysi oblíbený soutěžní pořad „O poklad Anežky České“ a v současné době právě s ním s noblesou i jemným humorem uvádí každoročně divácky populární taneční show „StarDance….když hvězdy tančí“.

Takže kdo zavítá ve čtvrtek 18. června na nádvoří brandýského zámku jistě stráví příjemný večer. V případě nepříznivého počasí se akce rovněž přesune do budovy ZŠ Palachova.

mar