Koncert Luboše Pospíšila připomene Pavla Šruta

Do neratovického Jazzového klubu se roce a něco se vrací tato hudební legenda. Loni v dubnu se zde představil sám s kytarou a vytvořil zde skvělou klubovou atmosféru.

Svojí hudební kariéru zahájil již roku 1969 v řadách populárního hudebního sdružení C&K Vocal a zásadně se podílel na jeho průlomovém albu „Generace“. V příštím roce se tak zařadí mezi ty, kteří strávili na hudebních scénách již půl století. Později se stále častěji prosazoval s písněmi, které z tvorby mateřského souboru vybočovaly a tak paralelně jezdil po tuzemských sálech sám s kytarou či posléze se svojí kapelou 5P Luboše Pospíšila. Na svojí první sólovou desku si musel „díky“ tehdejší době počkat až do roku 1983, avšak album „Tenhle vítr jsem měl rád“ se ve své době stalo bombou a dodnes patří ke klasikám v tomto žánru. Před jedenácti lety se společně s Bohumilem Zatloukalem obklopili mladými muzikanty a nastal comeback kapely 5P Luboše Pospíšila i v podobě skvělého alba „Příznaky lásky“. S touto omlazenou kapelou jezdí po klubech a různých hudebních setkáních. Avšak často právě v klubovém prostředí vystupuje i sám s kytarou.

Jedním z jeho „dvorních“ textařů byl (bohužel již v minulém čase) básník, překladatel, fejetonista, autor knih pro děti a písňových textů Pavel Šrut. Kdo by neznal z jeho dílny pocházející „Banální příběh o klíči“, „Klub osamělých srdcí“, „Kolumbus“, „Kuřata v igelitu“, „Město P“ či „Muzeum Figurín“. Ty, a určitě další hity z pera tohoto mimořádného kumštýře, jenž se nedávno odebral uměleckého nebe zazní ve čtvrtek 21. června od 20 hodin.

Bude to jistě ta nejpříznačnější vzpomínka na toho, bez jehož textů by Lubošova tvorba byla značně ochuzena…

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter