Komiksová autorka Štěpánka Jislová se představí v mělnické galérii

Vernisáží v mělnické galerii Ve Věži bude zahájena další z výstav, které představují mladé výtvarníky.

Česká ilustrátorka a komiksová autorka Štěpánka Jislová vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a své krátké komiksové příběhy publikovala v řadě domácích i zahraničních sborníků. S komiksem „Strom“ vyhrála v roce 2013 soutěž CZ.KOMIKS. Je spoluzakladatelkou české pobočky Laydeez Do Comics, organizace, která si klade za cíl představovat široké veřejnosti komiksové autorky a jejich tvorbu.

Hlavním obsahem jejích prací je příběh a způsoby jeho dovyprávění. Střídá v nich styl i techniky, ať už to je malba, kresba nebo různé varianty počítačové postprodukce. Vlastní komiksy staví na úlomcích legend a pověstí, pro která vznikají nová pravidla a neobvyklá prostředí. Drží se stylu vyprávění evropského mainstreamu, s klasicky vystavěným příběhem a popisnou kresbou. Patří do tzv. Generace 2.0, skupiny nastupujících českých komiksových autorů. Kromě komiksů a ilustracím se věnuje i herním konceptům, stripům, obálkám knih či návrhům potisků oblečení a tetování.

V současné době připravuje k vydání autorské komiksové album s názvem „Klášter Nejsvětějšího srdce“, jenž vypráví o obyvatelích kláštera, který je v post-apokalyptickém světě ztracený uprostřed toxické mlhy. Na podzim roku 2016 vyšel v komiksové formě jeden z dílů edice „Češi“ podle scénáře Pavla Kosatíka pojednávající o Mnichovské dohodě s názvem „Jak Beneš ustoupil Hitlerovi“.

V mělnické galérii představí soubor volné tvorby, která vznikla v průběhu minulého roku pod názvem „Přechody“. Obsahem výstavy jsou ilustrace a komiksy, které lehce surreálným způsobem s příchutí symbolismu vypráví každodenní příběhy bez toho, aniž by řekly příliš. Většina věcí vznikla kombinovanou technikou, která sestává z tužkového podkladu a následné úpravy v počítači. Jsou to právě jednotlivé fáze tvorby a přehled procesu, které výstavu doplní.

Vernisáž výstavy se uskuteční tradičné ve čtvrtek 18. ledna v 18 hodin a chybět nebude ani oblíbený wokshop pro děti, jenž proběhne 24. ledna za přítomnosti samotné výtvarnice.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter