Komedie o velkém přátelství, polévce, mimozemšťanovi a nebi plném hvězd

Mělnické kulturní i klimatické léto je v plném proudu a máme ještě před sebou mnoho aktivit. Kromě hudby, která zní v parcích či na náměstí nechybí ani divadelní představení. Již se zde představil místní divadelní spolek Nové Divadlo s dvěma aktovkami z manželského prostředí. A rovněž v parku u Masarykova kulturního domu to byla skvělá „klauniáda“ v podání souboru Squadra Sua.

A na srpen se chystá další představení, jenž skutečně potěší všechny milovníky dobré komedie. „Zelňačka“. Tuto hru mnoho z nás zná především díky filmovému zpracování s nezapomenutelným Luisem de Funés v hlavní roli.

Jedná se poutavý příběh, ve kterém se autor vrací ke krásám prostého života na panenském venkově. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.

Autor novely francouzský dramatik René Fallet, který by se letos v prosinci dožil devadesáti let, za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro filmové zpracování z nich nejznámější je dnes již klasický „Fanfán tulipán“, dále „Šeříková slavnost“, „Idiot v Paříži“ a právě též „Zelňačka“.

Jak již bylo uvedeno, celý děj se odehrává na dvorku. A tak i mělnické představení bude v „klasickém“ stylu. Ve dvorek dvou venkovanů se tak promění radniční dvůr, a v hlavních rolích se představí Oldřich Vízner a Otakar Brousek ml. Dále se představí Barbora Jánová, Vojtěch Záveský a Jan Szymik.

Není proto pochyb, že středa 9. srpna od 20 hodin nabídne skutečně skvělý kulturní zážitek.

mar

Upozornění: 

V případě velmi nepříznivého počasí se představení ruší. Vstupenka v tomto případě platí jako poukaz na nákup jiné vstupenky na divadelní představení dle vlastního výběru, zakoupené do konce roku 2017 v běžných časech předprodeje v MKD nebo v TIC. Vstupné se nevrací.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter