Komedie „Prachy!!!“ představí typický anglický humor

Divadlo Palace se nachází přímo v centru Prahy na Václavském náměstí v pasáži Jalta. Své působení zahájilo 4. dubna 2006 premiérou představení „Frankenstein“. Celý soubor klade důraz především na kvalitu a rozmanitost repertoáru, ve kterém najdete především komedie, a to ve všech jejích podobách.

A jednou z nich je i představení hry Raye Cooneye „Prachy!!!“. Tento britský dramatik a herec, přezdívaný též mistr frašky, začínal jako komediální herec ve skečích Briana Rixe. Avšak již jeho první hra, „One for the Pot“, mu přinesla okamžitou slávu. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Jinak tomu není ani v této hře.

Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává – Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber. Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty, a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet.

Jak to všechno dopadne, to se dozví návštěvníci kralupského kulturního domu Vltava v neděli 12. listopadu od 19 hodin.

V režii Jany Kališové se divákům představí Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Richard Trsťan, Michal Novotný, Jiří Štrébl, Nela Boudová nebo Sabina Laurinová, Pavel Kikinčuk, Zdeněk Košata či Rudolf Slivka.

Děj i obsazení této inscenace tak nabízí skutečně skvělý kulturní zážitek

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter