Kam opět zajít o víkendu?

Prázdniny sice skončily, avšak i tento víkend nabízí mnoho zajímavých akcí. Třebaže pomalu nastává podzim přesto bude možno navštívit různé akce, kde se lidé scházejí aby se dobře pobavili a strávili hezké chvíle volna…

BRANDÝS NAD LABEM – STARÁ BOLESLAV

Charitativní akce přinese radost i užitek

Ti, kdo v sobotu 8. září v 11 hodin zamíří na brandýské Masarykovo náměstí si užije hodně zajímavého. Na všechny totiž čeká den plný zábavy a dobrého jídla. Uskuteční se zde totiž První Brandýský Foot Festival, jenž nabídne jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat produkty nejen z místních gastropodniků ale také z ostatních produktů souvisejících s požitkářstvím. Pro všechny účastníky bude připraveno gastro show v podání Tomáše Krátkého,šéfkuchaře kulinářských kurzů pro držitele hvězd Michelinského průvodce a žáka Paula Bocuse, škola vaření pro malé i velké a v neposlední řadě nejdelší vodní skluzavka v republice. Chybět nebude ani bohatý kulturní program kde vystoupí skupina Klasickej postup s Markétou Chládkovou, proběhne divadelní představení ukázky z Takewon-Do a Krav Maga. Pro děti je připraveno kromě zmíněné skluzavky malování na obličej, spousta a her a soutěží. Avšak jak již bylo zmíněno součástí je i charitativní akce nesoucí název BranDays jejíž první ročník bude určen pro Azylový dům sv.Gerarda určený především pro matky s dětmi. A tak návštěvní této akce si nejen dobře pochutnají, ale mohou přispěna dobrou věc.

LIBČICE NAD VLTAVOU

Memoriál Jiřího Pospíšila

Sbor dobrovolných hasičů Libčice II – Letky pořádá XXIV. ročník „Memoriálu Jiřího Pospíšila“. Tato již tradiční soutěž v požárním sportu proběhne v sobotu 8. září na náplavce u libčického přívozu. Od 10 hodin, zde oddíly hasičských sborů předvedou svojí zdatnost a připravenost k záchraně materiálních hodnot a samozřejmě i lidského života. Pro nejmladší návštěvníky je připraven dětský koutek a pro všechny bohaté občerstvení.

MŠENO

Setkání s loutkami u studánky

Před sedmi lety zde byla opět zprovozněna místní studánka. Okrašlovací spolek Mšeno a okolí zde vždy pořádá na začátku září akci věnovanou dětem. Každoročně se zde koná setkávání s pohádkovými bytostmi a doprovodným programem. Ne jinak tomu bude i letos. V sobotu 8. září od 14 hodin se tak u Hlovecké studánky uskuteční další setkání s těmito dřevěnými herci. Není pochyb, že je tak čeká opět skvělé sobotní odpoledne.

Pojede se mezinárodní Mistrovství ČR

Enduro Klub Mšeno je přímým nástupcem Automotoklubu Mšeno, který své aktivity v motoristickém sportu zajišťoval již od padesátých let. Jednou z řady aktivit je i pořádání Mezinárodního mistrovství ČR motocyklové terénní soutěže Enduro. Tentokrát druhý

zářijový víkend 8. a 9. září proběhne jubilejní 35. ročník tohoto závodu. Start se uskuteční v prostorách stadionu SK Mšeno. Trať vede v okolí Mšena nevzdálenější místo je 12 kilometrů a jedno kolo měří 55 km. Příznivci motocyklových závodů si tak opět mohou na co těšit.

ROUDNICE NAD LABEM

Galerijní odpoledne zahájí sezónu

Ve zdejší Galérii moderního umění v sobotu 8. září proběhne zahájení podzimní sezóny v podobě Galerijního odpoledne. V programu vystoupí soubor Chorea historica s vlasteneckým pořadem z poloviny 19. století „Česká beseda“ se zpěvy a tanci. Děti se opět setkají s lektory z plzeňské Animánie, která je uvede do kouzelného světa animovaného filmu, tentokrát na základě inspirace uměním 19. století. Program završí přednáška „Podřipsko národu“ přední odbornice na kulturní dějiny pozdního obrození na Podřipsku Niny Milotové. Tématem bude dění v Podřipském regionu v souvislosti se slavnostní poutí kamene z památného Řípu a jeho uložení do základů „Zlaté kapličky“ dne 16. května 1868.

Farmářské trhy nabídnou kvalitu

Spolek „Trhni se“ opět pořádá 8. září na Husově náměstí další Roudnické farmářské trhy. Návštěvníci zde budou moci si nakoupit kvalitní domácí produkty a od 9 hodin je připraven bohatý kulturní program. Nebude zapomenuto ani na nejmenší, pro něž je vyhrazen dětským koutek.

MÁSLOVICE

Posvícenské vinobraní

Příznivci dobré zábavy si v sobotu 8. září opravdu přijdou na své. Čeká je totiž velmi bohatý program složený z nejrůznějších soutěží, atrakcí a kulturních akcí. Konat se bude soutěž jedlíků posvícenských koláčů a hroznů vína či běh s máslem. K vidění bude stloukání másla, korková dílna na špunty a drátenická dílna. A že je to vinobraní, tak bude bohatý výběr dobrých vín, burčáku i medoviny. Pro děti jsou připraveny atrakce a divadelní představení. Od 19 hodin začne taneční zábava a na návsi proběhne od 22 hodin noční diskotéka s DJ Zagashi.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter