Kalendář z Brandýsa tentokrát pohledem dětí

Pohledy na město očima dětí – tak se bude jmenovat kalendář města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav pro příští rok. Dětské kresby včetně těch, které se do kalendáře nevešly, představí výstava v Kočárovně.

Obrazový materiál pro kalendář jeho tvůrci nasbírali ve spolupráci s 15 základními a mateřskými školami a dalšími organizacemi, které se věnují práci s dětmi. Konečnou podobu kalendáři vtiskl grafik a fotograf Kamil Voděra.

„V kalendáři vidíme město očima dětí – realitu, ale třeba i přání, sny a touhy,“ uvedl starosta města Vlastimil Picek. „Naše město je krásné, má bohatou historii, významné památky, ale i méně známá zákoutí, která ‚ožívají‘ právě v dětských výtvarných dílech,“ konstatoval Picek, podle jehož názoru jsou obrázky v kalendáři zajímavým svědectvím o městě. „Pevně věřím, že děti budou své město kreslit i nadále, s láskou a citem, s vědomím, že město, v němž s rodiči žijí, je jejich domovem,“ dodal starosta.

Obrázky zařazené do kalendáře i ty, které se do něj již nevešly, uvidí návštěvníci Kočárovny od 6. prosince až do 6. ledna příštího roku.

red