Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha po dvou letech na Mělníku

Další Swingový večer bude opět patřit jedné z výrazných osobností naší jazzové a swingové hudby. Po dvou letech do mělnického Masarykova kulturního domu se vrací Jitka Vrbová. Tentokrát ve zdejší kavárně se představí společně s partou dalších skvělých muzikantů, kterou tvoří saxofonista Rudolf Musil, dále na kontrabas hraje Daniel Kozel, u piána sedí Radim Linhart a bicí obsluhuje Miloš Kejř.

Jitka Vrbová patří mezi naše přední jazzové zpěvačky již řadu let, původním povoláním je však učitelka češtiny. Zpívat začala s různými pražskými amatérskými kapelami. Její první jazzové nahrávky se objevily začátkem osmdesátých let v doprovodu souboru Hot Jazz Praha. Tento kapela vznikla v roce 1958 a u jejího zrodu byl saxofonista Stanislav Chmelík, který po letech soubor obnovil, avšak bohužel se již odebral do hudebního nebe. Spojení Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha ale existuje dodnes a kapela v příštím roce oslaví kulaté jubileum. Druhá tvář zpěvačky Jitky Vrbové je hudba country, ve které od poloviny osmdesátých let spolupracovala rovněž se Stanislavem Chmelíkem, tentokrát jako kytaristou.

Kapela hraje v předních pražských jazzových klubech, dále je to například Kavárna Vltava, Alfa, Valdek, Malostranská beseda, v divadlech Ypsilon, Gong, v Salmovské literární kavárně, ale na mnoha dalších místech.

A tuto středu – opět v tradiční první v měsíci – se od 19.30 představí mělnickým příznivcům tohoto žánru, který nikdy nezestárne!

mar