„Kdo hledá dobrodružství, zrovna asi žádné neprožívá.”

Tak zní podtitul romantické tragikomedie „Dobrý proti severáku“, která zahájí divadelní sezónu v mělnickém Masarykově kulturním domě.

Uvede jí je Divadelní soubor 3D copany, jenž má svou domovskou scénu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Zakládajícími členy souboru byli režisér Martin Vokoun, který je v současné obě umělecký šéf souboru, dále dramaturgyně Kateřina Fixová a herci Anna Fixová, Diana Šoltýsová, Michal Kern a Petr Stach. Umělecky se 3D company zaměřuje na současnou podobu činoherního divadla, dramaturgie tedy cílí zejména na aktuální texty a jejich české premiéry, většinou v komorním zpracování. Řada inscenací se hraje „s diváky na jevišti“, což přináší jedinečný zážitek – vnímání hereckého výkonu z bezprostřední blízkosti a netradiční úhel pohledu na divadlo obecně.

V úterý 25. září od 19 hodin zde uvede adaptací populárního rakouského románu v e-mailech od Daniela Glattauera a Ulriky Zemme, který vyšel v roce 2016 a okamžitě se stal knižním bestsellerem. Hlavní hrdina Emmi Rothner chce po mailu zrušit předplatné časopisu Like, ale kvůli překlepu dostane e-mail od Leo Leike. Začne tak nezvyklá korespondence. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: Jakou má jejich virtuální vztah šanci ve skutečném světě?

V hlavních rolích se představí Anna Fixová, kterou mnozí diváci znají z nekonečného seriálu Ulice a další „seriálová“ tvář Daniel Bambas z Ordinace v růžové zahradě. Návštěvníci tak budou moci i posoudit jejich skutečné herecké kvality, neboť divadlo je prostě divadlo…

mar