Expediční kamera zamíří opět do městského kina

Již po osmé zavítá do řady měst i městeček tento filmový festival aby zde promítl čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa. Nejinak tomu bude i v Brandýse nad Labem.

Opět tak ve zdejším kině proběhne celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. V letošním roce se jedná o tři snímky, jenž budou uvedeny v hlavním programu. Nejprve je to britský film „DugOut“, jenž pojednává o tom jak dva dlouholetí kamarádi se vydali tokem Amazonky do nitra ekvádorské džungle na prapůvodním indiánském člunu. Německý snímek „Oči Boha“ líčí další plaveckou výpravu. Tentokrát po řece Saryjaz . Řeka na pomezí Číny a Kyrgystánu láká ty nejlepší kajakáře už od 30.let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do očí Boha. A konečně slovenský poetický filmový příběh o kontrastu generací „Teória šťastna“. Bývalý lezec a opravdový horal se po letech vrací pod mohutné Vtáčniku.

V 70. letech tu s kamarádem trávili všechen svůj čas, vymýšleli nové linie a stavěli nové cesty. Přesto jejich jména na pamětní tabuli úplně chybí. Nedocenění může mrzet i na sklonku života, ale zklamání vyváží setkání s mladým horolezcem, který se zrovna chystá lézt jejich legendární cestu Dračí kout, první vylezenou cestu v oblasti.

Projekce těchto skutečně pozoruhodných snímků proběhne v sobotu 17. března od 16 hodin.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter