Dýňová „Galerie v Lobči“ se opět otevírá

Již se stalo tradicí, že tuto dobu sklizně těchto výpěstků provází i vytváření nejroztodivnějších strašidýlek. Nejinak tomu i ve zdejší obci, kde se to již stalo oblíbenou akcí. Prostranství před místním Prvním parostrojním pivovarem, jenž byl před několika lety obnoven opět se stane jakousi galérií pod širým nebem.

Tuto sobotu 14. října se od 13 hodin zaplní malými i velkými, kteří s nožíky v ruce budou dlabat a vyřezávat. Ty nejlepší výtvory pak budou vyhodnoceny a odměněny. Pro ty nejmenší bude připraveno i loutkové představení pohádky „Superkluk“. Je to o tom, že stát se superhrdinou může úplně každý, stačí docela maličko! Loutková pohádka pro děti od pěti let vypráví příběh jedné supertřídy, ve které superspolužáci prožívají superdobrodružství. Až do té doby, než k nim propadne Miloš, který už není tak úplně super…

Chybět nebude ani občerstvení v podobě mrkvového koláče s čajem, a mnozí tatínkové či dědové jistě nepohrdnou dobrým pivkem. Není pochyb, že si návštěvníci přinesou sebou i buřtíky, které si zde opečou a večerní šero pak rozzáří i dýňové výtvory svítící jim na cestu k domovům..

mar