DRTIVÁ PORÁŽKA ČSSD NA MĚLNÍKU

Volby skončily a přinesly mnohá překvapení.
Pokud jde o koalici, tak tím největším je, že oblíbený mělnický starosta MVDr.Ctirad Mikeš ztratil pět mandátů a do povolebního vyjednávání vstoupil pouze se čtyřmi.
Také zisk erudovaného dopravního experta místostarosty Mgr. Milana Schweigstilla ze spolku Máme rádi Mělník (na fb přezdíváno Máme rádi Milánka) budí pochybnosti. Zejména proto, že se do zastupitelstva nedostal famózní radní pro komunikaci s občany Mgr. Ondřej Tichota.

Překvapením je i zisk PhDr. Mgr. Volfa se sdružení Mělničané. Ten naopak výrazně posílil a je jedním z vítězů voleb. Další 4 roky prázdnin pro Petra, jak se píše na fb Mělničák, se tak staly skutečností. Gratulujeme Petře!
Opoziční strany ve volbách jako celek zvítězily a celkem získaly jedenáct mandátů.
KSČM včele s výborným Rudolfem Fidlerem obhájila oba mandáty a je nejúspěšnější místní organizací KSČM v okrese. Pro Rudolfa je to sice zklamání, ale i celorepublikově – Bravo Rudo!

ODS vedená Ing. Tomášem Martincem se stala bezkonkurenčním vítězem voleb a Tomáš je žhavým kandidátem na starostu Mělníka. Tomášovi výrazně pomohla nejkvalitněji vedená volební kampaň, sehraný tým chytrých a pracovitých lidí a naprostá jednota všech členů místní ODS, která si po čtyřech letech v opozici vítězství zaslouží. Zisk čtyř mandátů znamená posílení ODS v zastupitelstvu o 300%. Tomáši gratulujeme a držíme palce!!!

Dalším vítězem voleb je ANO vedené nejoblíbenějším mělnickým politikem Zbyňkem Šnajdrem. Zisk čtyř mandátů je sice na spodní hranici našich odhadů, ale i zde se jedná o skvělé vítězství sehraného týmu kvalitních lidí.

Naopak největší prohrou letošních voleb je zisk jediného mandátu pro místní ČSSD vedenou do voleb PaedDr. Milanem Němcem MBA. Před volbami těžce rozhádanou organizaci od totálního volebního propadáku nezachránila ani místy až zoufalá snaha jejího předsedy JUDr. Petra Kowandy o prosazení jeho konzistentně propagovaného programu, vítězství nad lháři z koaličního uskupení a vyřešení vnitrostranické krize. Částečně amatérsky vedená rozpolcená volební kampaň některých členů, hluboký rozkol v organizaci, egoistická snaha některých jedinců o vlastní prosazení se na úkor druhých, to vše se na volebním výsledku výrazně podepsalo. Takřka neznámé obličeje na volebních letácích vylepených po celém městě (Mgr. Jašek a Mgr. Dohnal) navíc s programem, který zřejmě občany neoslovil, byly spíše matoucí. Psychopatické video trojky na kandidátce ČSSD politického autisty Mgr. Davida Jaška dva dny před volbami, pak dílo zkázy dokonalo. Přesto se oblíbenému Milanovi Němcovi, bývalému řediteli školy, podařilo obhájit v rámci celorepublikově zdecimované ČSSD výborný jeden mandát, a to nejen díky jeho oblibě mezi občany ale i díky jejich podpoře vyjádřené poskytnutím volného místa pro billboardy na jejich domech (dům ve Fibichově ulici, plot areálu naproti Tescu, dům na Mladoboleslavské atd.). Pokud je tedy vůbec někdo v rámci ČSSD vítězem, pak je to on. Rada pro Petra: věnuj se právu, politikaření nech na Milanovi!

V čele TOP 09, vykostěné jejím bývalým předsedou Mgr. Milanem Schweigstillem, po jeho vyloučení ze strany stanul mladý neznámý politik Oskar Blažek, kterému se podařil zázrak.

Zisk jednoho mandátu je v této situaci pro stranu vynikajícím výsledkem. Sám mladý lídr se tentokrát do zastupitelstva nedostal, ale i tak je velkým příslibem do budoucna.

Zdroj: FB – Ondřej Přemysl