Den bezpečné dopravy v Mělníku

Jste chodec, cyklista, řidič, spolujezdec nebo jste jinak účastníkem silničního provozu? Tato otázka je však trochu zbytečná, neboť jsme účastníky v jakékoli podobě všichni. Avšak zdaleka ne všichni dodržují určité předpisy či se nechovají tak, aby neohrožovali sebe i ty ostatní, kteří se tak mohou stát zcela nevinně obětí dopravní nehody. Proto již posedmé v sobotu 27. dubna ožije od 10 do 12 hodin areál Centra prevence kriminality a dopravní výchovy v Mělníku, jenž se nachází v ulici ul. K. Světle 595, akcí „Den bezpečné dopravy“. Město ve spolupráci s mnoha partnery připravilo preventivně dopravní akci zaměřenou na aktivní i pasivní stránky bezpečnosti v dopravě.

A co na zájemce všechno čeká? Především se bude jednat o poučení jak se správně orientovat v dopravě, dále ukázky první pomoci a zásahů hasičů. Chybět samozřejmě nebudou testy pravidel silničního provozu pro děti a dospěle u BESIPu a Policie ČR. Ti nejmladší se mohou těšit na stanoviště připraveny zdejšími Rodinnými centry Kašpárek a Chloumek. Určitě zaujme jak to vypadá když má někdo pořádně upito díky „alkobrýlím“ či si vyzkouší „být v kůži seniora“ s pracovníky Centra seniorů Mělník.

Není tak pochyb, že si mnozí odsud odnesou poučení jak se chovat v dopravě, a že opatrnost a zodpovědnost dokáže zabránit tomu nejhoršímu.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter