Celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open ve Středočeském kraji

V úterý 30. května se uskuteční ve 280 městech a obcích první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open na podporu tvůrčího uměleckého vzdělávání dětí.

Open-air happening na Husově náměstí v Berouně představí všechny soubory ZUŠ Václava Talicha Beroun. Náměstí v Příbrami bude hostit projekt SchoolStock 2017, přehlídku nejlepších souborů a kapel základních uměleckých škol příbramského regionu. V Řevnicích se můžete těšit například na koncert s komorním orchestrem Camerata Bohemica. Zajímavý program nejen pro děti proběhne v Dobřichovicích, Mladé Boleslavi, Poděbradech i v dalších městech Středočeského kraje.

Žánrově pestrý program pro širokou veřejnost připravilo 355 základních uměleckých škol – společné koncerty škol pod širým nebem, vystoupení dětí s profesionálními umělci či ve spolupráci se zavedenými festivaly i zkušenými filharmoniky, dílny, street art projekty či performance. Pod heslem „děti žijí uměním“ projekt podpoří výrazné osobnosti napříč uměleckými obory, na pozvání patronky Magdaleny Kožené přijali roli garantů Alice Nellis, Maxim Velčovský a Otto a Jiří Bubeníčkovi.

Akci podporuje mnoho dalších umělců, kteří s láskou vzpomínají na své studijní začátky.

Vstup na tisícovku akcí po celé ČR je zdarma a nabízí lidem mimořádnou příležitost zažít umění s dětmi v ulicích často na atraktivních místech, jako jsou zámky, kostely, parky i náměstí, nádraží či zoologická zahrada.

Detailní program ZUŠ Open 2017 v úterý 30. května a mapa jednotlivých míst konání je k dispozici na www.zusopen.cz.

SEZNAM MĚST ZUŠ OPEN 2017 V STŘEDOČESKÉM KRAJI:

Benátky nad Jizerou, Benešov, Beroun, Čelákovice, Čerčany, Černošice, Český Brod, Dobřichovice, Dolní Břežany, Hořovice, Kladno, Kolín, Kouřim, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Mšeno, Nové Strašecí, Nymburk, Pečky, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Rožmitál pod Třemšínem, Řevnice, Sedlčany, Slaný, Stochov, Velké Popovice, Velvary, Vlašim, Votice, Zruč nad Sázavou

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY POHLEDEM ČÍSEL

V České republice funguje 489 základních uměleckých škol, což je o 11 více než v roce 2007, ve kterých studuje 247 tisíc žáků. Aktuálně nabízejí čtyři základní obory – hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický. Zajímavý je podstatný nárůst celkového počtu poboček, to znamená míst, kde probíhá výuka, tam školy disponují 965 pobočkami oproti 738 místům před deseti lety, což představuje nárůst o 31 %.

Podrobný program: Program stredocesky kraj

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter