Blues před Dírou spěje již do svého finále

I v letošním roce se určitým fenoménem mělnického kulturního léta stalo pravidelné hudební setkávání pod názvem Blues před Dírou. Každý pátek se v mělnickém podloubí představili skutečně skvělí muzikanti.

Návštěvníci, kteří pravidelně zaplnili prostor před barem Díra i přilehlou část náměstí, si zdse poprvé mohli poslechnout vynikající kytarová sóla Martina Ketnera, jenž zde vystoupil se svým skvělým Bandem. Hudební sdružení Dobré ráno blues band se postaralo o výbornou zábavu. Dalším „nováčkem“ bylo Lady I trio se skvělou „bluesovou lady“ Ivanou „Eržikou“ Novotnou jejíž foukací harmonika rozezněla celé podloubí. Nechyběli ani již tradiční hosté jako další výborný kytarista Justin Lavash, jehož skvělá sóla se setkávala s bouřlivým aplausem. A se stejným ohlasem se setkalo vystoupení teprve osmiletého bubeníka Tomáše, syna dalších tradičních hostů Petra Börnerová Duo z Bíliny, jenž tak zde navodilo doslova rodinnou pohodu. Nechyběl samozřejmě ani „domácí“ skvělý klávesista Tomáš Homuta s další výbornou zpěvačkou Vlaďkou Svobodovou.

Bohužel všechno jednou skončí. A to týká i těchto setkání. Tento pátek, 18. srpna se uskuteční již poslední prázdninové posezení při skvělé muzice. Podobně jako loni bude završeno koncertem Petra „Bati“ Kundráta. Tohoto kytaristu, skladatele, textaře a zpěváka není snad ani třeba blíže představovat. Známe jej z celé řady akcí v našem regionu. Tentokrát se však představí se svojí „malou partou“. Tu tvoří rovněž vynikající saxofonista Jarda Jeřábek, kterého stálým návštěvníkům mělnických hudebních setkání rovněž netřeba představovat. A trojici doplní neméně skvělý kytarista Tomáš „Elvud” Hádek. Tuto sestavu možno většinou potkat v pražské Salmovské literární kavárně kde bývá častým hostem.

Nebude proto žádných pochyb, že i tento poslední letošní večer pod starobylým mělnickým podloubím bude plný pohody, kterou dokáží vytvořit lidé naladěni na stejnou strunu.

PhDr. Bedřich Marjanko

Foto: archiv autora