Bluegrass Party Mlékojedy letos potrvá po celý víkend

Tento Festival Country a Bluegrassové muziky letos se dočkal podstatné změny. Z jednodenního to bude třídenní hudební festival, a je stejně jako v předchozích ročnících zaměřen na hudbu stylu country a bluegrass. Další velkou novinkou bude změna v dramaturgii – letos se festivaloví návštěvníci dočkají nejen prověřených českých kapel, ale i velkých zahraničních jmen. Festival se každoročně pořádá začátkem června, i letos tradicí dodrží a bude se konat první červnový víkend, přesně 31.května – 2. června v Mlékojedech u Neratovic na fotbalovém hřišti u hráze.

Hlavní program začíná v pátek v 18 hodin soutěží kapel z nich každá bude hrát přibližně půl hodiny. Vystoupí tak postupně osm mladých kapel z nichž jedna bude publikem vybrána, aby postoupila do sobotního hlavního programu. Večer vyvrcholí koncertem skupin Mlékojedi a Womacklee.

Sobotní program bude zahájen workshopem s kapelou Hillfillies a pak již od 12 hodin postupně vystoupí skupiny z nichž možno jmenovat TG Corpus, Trativod, Mlékojedi, Vacuum ball, Goodwill či Fourbrothers. Ze zahraničních kapel to bude například švédští Hillfillies či nizozemská skupina nesoucí název v překladu Svatá Voda. A samozřejmě výherce páteční soutěže Mladý talent Bluegrassu. Vše vyvrcholí nočním Jam sessions.

I tento ročník bude již tradičně probíhat soutěž o ceny od sponzorů, trička a dárky s logem našeho festivalu. Hlavním lákadlem bude opět kytara značky Furch v ceně 45.000 Kč.

Chybět však nebude ani bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Pro děti je připraveno divadelní představení, výtvarná dílna, oblíbené malování na obličej, projížďky na koních, ukázky zásahu Sboru dobrovolných hasičů Mlékojedy či soutěže rodičů s dětmi o ceny.

Takže kromě poslechu dobré muziky si všichni užijí i skvělou zábavu.

mar