Biblické příběhy se představí v mělnické galérii

První letošní výstava v Galérii Ve věži bude patřit tentokrát knížkám, respektive jejich ilustracím.

Manamana je nová edice vydavatelství Meander zaměřená na vyprávění biblických příběhů ilustrovaných mladými výtvarníky. V edici Manamana nepředkládá toto vydavatelství biblické texty dětskému čtenáři za cenu nepřiměřeně velkého zjednodušení nebo zastření původního smyslu textu, ale snaží se o úpravy citlivé a srozumitelné dětskému čtenáři. V edici vyšlo zatím 22 knížek s příběhy ze Starého i Nového zákona. Každou z nich ilustroval originálním způsobem jiný výtvarník. Edicí Manamana se snaží vydavatelství Meander přispívat nejen k radosti ze čtení a poznávání, ale také k povědomí o základech evropské vzdělanosti a humanismu, na nichž stojí naše civilizace.

Od 10. ledna tak je možno shlédnout soubor ilustrací z knih, skic a originálních kreseb mladých výtvarníků na motivy biblických příběhů od Ivy Pecháčkové, jenž je i autorkou legend ze staré Prahy. A to o Pražském Jezulátku, Pražském orloji či o Golemovi. Vystaveny budou také samotné knížky, které budou k dispozici k nahlédnutí. Jedná se knihy „Jonáš a velryba“, „David a Goliáš“, „O potopě světa“ či „Desatero přikázání“.

Podobně jako předcházející výstavy, i u této nebude chybět doprovodný program. Chystá se komentovaná prohlídka, jenž proběhne 6. února. A po dobu konání výstavy budou v galerii i v dětském oddělení Městské knihovny Mělník k dispozici pracovní listy s tématy biblických příběhů. Děti se seznámí s příběhem o stvoření světa, stavbou Babylonské věže, dozvědí se, kdo byl Jonáš a proč ho spolkla velryba. Pro školáky bude zajímavý příběh Desatera přikázání.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter