Basketbalisté Mělníka vyhráli oba domácí zápasy

Dalším dvojkolem o sobě po týdenní přestávce dali vědět i basketbalisté v krajském přeboru. Mezi nimi i BK R&J EBC Mělník, který dokonale využil domácího prostředí. V obou zápasech vyhrál a v tabulce se tak mohl posunout až na čtvrté místo.

Jeho prvním soupeřem byli basketbalisté Příbrami a  vzhledem k jejich postavení v tabulce se čekalo mělnické vítězství. Jenže úvod zrovna snadný nebyl. Mělníku se nedařilo střelecky a první čtvrtinu prohrál. Ovšem ve druhé části exceloval: zpřesnil střelbu, dobře doskakoval a v poločase tak vedl už o 14 bodů. A když se stejně zadařilo i ve třetí části a náskok narostl na 23 bodů, mohl si Mělník ve čtvrté čtvrtině dovolit luxus prohrát tuto část zápasu o 13 bodů.

Ve druhém utkání byl soupeřem předposlední Beroun a i tady se čekalo povinné vítězství. To se také stalo. Mělničtí borci vyhráli rozdílem třídy, dokonce se jim podařilo nastřílet i stovku. Už v první čtvrtině dal domácí tým jasně najevo, jak bude zápas vypadat a vyhrál tuto část zápasu o 25 bodů. Do poločasu dokonce navýšil na rozdíl 34 bodů, a tak si mohl v poločase dovolit trochu polevit. Třetí část sice ještě o tři body vyhrál, ale v poslední čtvrtině se Beroun dočkal, když tuto část zápasu vyhrál o jediný bod.

V dalším dvojkole odehrají basketbalisté BK R&J EBC Mělník jen jedno utkání, a nebude snadné. O další body se bude hrát 5. února v Mladé Boleslavi.
red