Karty jsou rozdány, manželský poker může začít

Manželé Belmannovi se večer setkávají ve své vile. Jacqueline Bernarda již dlouho podezírá z nevěry, a proto se ho na jeho zálety zpříma zeptá. Vzájemné vyložení karet na stůl vede ke zvláštnímu nápadu: oba manželé si své milence pozvu domů, aby je ten druhý poznal. Angličanka Jennifer a Robert jsou již na cestě, ale v domě se nečekaně objeví další postavy: bývalá Bernardova milenka Brigitte a její milenec, který do domu přijde s německou služkou majitelů Bertou.

To je nástin divadelní hry mistra francouzské konverzační komedie Marca Camolettiho „Manželský poker“, kdy v životě nastávají situace, při nichž dochází k „vyložení karet na stůl“, takže „karty jsou rozdány“ a následují jednotlivá kola vysvětlování a slovních hříček.

Marc Camoletti (1923-2003) byl francouzský dramatik, který se nejvíce proslavil svou klasickou fraškou „Létající snoubenky“. Narodil se ve švýcarské Ženevě v rodině italského původu. Jeho divadelní kariéra začala v roce 1958, kdy byly v Paříži uvedeny tři jeho hry souběžně. Hra „Dobrá Anna“ dokonce dosáhla 1300 repríz. I další hry byly velmi úspěšné, některé dokonce i zfilmovány. Právě hra „Létající snoubenky“ byla v roce 1991 zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzský titul na světě. Camoletti získal celou řadu významných ocenění a jeho hry byly přeloženy celkem 55 světových jazyků. U nás patří k nejznámějším a nejúspěšnějším komediím jeho hra „A do pyžam“.

Inscenaci „Manželský poker“ nastudoval soubor Divadla Palace v roce 2014 kdy měla svojí českou premiéru a v režii Petra Hrušky hrají Jiří Langmajer, Daniela Šinkorová, Adéla Gondíková, Kateřina Pindejová, Michaela Sejnová, Jan Krafka, Petr Stach, Kristýna Janáčková, Jana Bernášková a další v různých alternacích v této skvělé komedii. A v této sestavě se představí i ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích v úterý 12. února od 19 hodin.

Diváci se tak přesvědčí, že poker je naprosto geniální hrou především z toho důvodu, že díky své zdánlivé jednoduchosti, která přebíjí skrytou komplexnost, může oslovovat nejširší spektrum klientů. Přestože je poker považován za karetní hru, jedná se spíše o střet…

mar