I v roce 2019 podpoří Středočeský kraj mladé sportovce

Mladší a starší žáci a žákyně budou od neděle 23. června do pátku 28. června reprezentovat Středočeský kraj na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019. Na tuto vrcholnou republikovou multisportovní akci pojede celkem 299 účastníků (250 sportovců, 47 trenérů, 2 vedoucí výpravy) a v osmnácti vypsaných sportech a jedné volné disciplíně se utkají o medaile.

V letošních hrách budou soutěžit sportovci z ročníků narozených v létech 2000 až 2009. Děti při této příležitosti zažijí atmosféru připomínající opravdové olympijské hry. Tentokrát je zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniál, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy čeká v Libereckém kraji, který je pořadatelem.

„Celková částka podpory Středočeského kraje na olympiádu je 2,5 milionu korun, z toho 717 000 korun je účastnický poplatek pro naše reprezentanty. Věřím, že v těchto olympijských hrách taktéž prokážou, že jsou střední Čechy plné nadějných sportovců, jako tomu bylo v minulosti,“ řekla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Středočeský kraj je kolébkou mladých a nadějných sportovců, ale zároveň je třeba tyto žáky podporovat. Rada Středočeského kraje proto také odsouhlasila plán akcí oddělení mládeže a sportu na rok 2019, které podpoří částkou 6 200 000 korun.

Přehled podpořených akcí:

Sportovec Středočeského kraje

Středočeský taneční pohár

Plavecko-běžecký pohár SK

In-line brusle SK

Mezinárodní aktivity – sportovní reprezentace SK

Florbalový turnaj SK

Ocenění žáků a studentů za reprezentaci Středočeského kraje na soutěžích a přehlídkách

Sportovní soutěže vyhlášené ve Věstníku MŠMT

Dofinancování LODM 2019

Meziodborové hry Krajského úřadu Středočeského kraje

Ocenění medailistů LODM 2019

 

Rezerva pro tento rok činí 2 200 000 korun. Navíc Středočeský kraj vyčlenil na 18 sportovních center, která jsou zřizována při středních školách, 32 000 000 korun.