Milan Zuskin: Jak dopadlo mistrovství Evropy?

Milan Zuskin je nadějný sportovec původem z Neratovic. Povoláním je bankovní poradce, jeho největší zálibou jsou však bojové sporty. Veškerý svůj volný čas věnuje zápasení. Již po dvou letech trénování to dotáhl až na mistrovství Evropy ve Varšavě.

Jak probíhala příprava na mistrovství Evropy?

Na tyto závody jsem se pečlivě připravoval. Díky podpoře z FFC (Fitness Fight Centrum Mělník) jsem měl k dispozici skvělé zázemí a schopné trenéry, kteří mi pomohli dostat se do formy. Věnoval jsem se sparing tréninkům s Lukášem Žemličkou a samozřejmě také silovým tréninkům. Musel jsem si také vylepšit celkovou fyzičku, se kterou mi pomohl Jan Chroust.

 Když se bavíme o zápasení, kterým konkrétním bojovým sportům se věnuješ?

S bojovými sporty jsem začínal v tělocvičně Tiger Jiu Jitsu v Kralupech na Vltavou, kde jsem trénoval brazilské jiu jitsu a grappling. Cítil jsem ale potřebu trénovat častěji, a proto jsem začal dojíždět i na Mělník do Fitness Fight Center. Zde jsem trénoval thajský box a později i grappling.

 Bylo to tvé první mistrovství, jak jsi se cítil? Byl jsi nervózní?

Mistrovství Evropy se konalo minulý měsíc ve Varšavě. Byla to sobota, pamatuji si, že jsem byl velice nervózní, ale věděl jsem, že mám velikou podporu v trenérech i své přítelkyni, a to mi dodalo na psychice.

S kým si se utkal v ringu a jak probíhaly zápasy?

V zápase v grapplingu jsem bojoval proti rumunskému zápasníkovi, který byl na tom fyzicky velice dobře. V prvních dvou minutách jsme se tahali, soupeř mě nedokázal hodit na zem. Po upozornění rozhodčího jsme se vrátili opět na střed a mně se povedlo ho strhnout na zem, tím jsem získal první dva body. V poslední minutě jsem vedl 10:0 na body, takže mi stačilo skóre pouze udržet. Soupeř udělal chybu a já jsem ho porazil rychlou pákou na ruku.

Ve finále jsem bojoval proti alžírskému soupeři, který přiletěl z Londýna, kde trénuje. Vynikal zcela odlišným stylem oproti ostatním zápasníkům. V momentě, kdy začal zápas, se okamžitě posadil, aby zabránil jakémukoliv přehozu a mému bodování. Útočil mi po nohou, snažil se mi udělat páku na nohu. Bohužel to nevyšlo, ale beru si ponaučení do dalších bojů.

Tak ti Milane přejeme hodně sil a úspěchů do dalších bojů!

Děkujeme za rohovor a těšíme se na další!