Mělnické Želví doupě pokračuje ve filmových projekcích

Od ledna v prostorách zdejší kavárny a antikvariátu budou opět probíhat filmové projekce s přednáškou. Vždy v neděli od 18.30 hodin bude zájemcům představen zajímavý snímek s doprovodnou přednáškou Blanky Zámorské. Jako první se představí tuto neděli 7. ledna koprodukční film Velké Británie a USA „Zimní host“, režijní to prvotiny známého britského herce Alana Rickmana z roku 1997.

Ten den byl takový mráz, že zastavil dopravu a tím i čas. Ale těch osm lidí jako by jej nevnímalo. Dva chlapci záškoláci, pro které je pobyt v mrazivých pobřežních skalách pořád lákavější, než vysedávání ve školních škamnech. Dvě babky, žijící už jen nekrology a pohřby. A teenageři Alex a Nita, prožívající první okamžiky vzájemného okouzlení. Především však ony starší ženy, fotografka Frances a její matka Elspeth, svádějící spolu věčný boj, v němž se mísí láska a nenávist, starost a nepochopení… Frances nedávno ovdověla a vyrovnává svou ztrátu tím, že odmítá vylézt z postele, opustit svého šestnáctiletého syna a ohlédnout se za svým životem. Ale Alex je zrovna v pubertě a přirozeně má zcela jiné zájmy. Nečekaným setkáním s Nitou, koketní šestnáctkou, dělá první kroky do dospělosti. Francesina matka Elspeth se plahočí přes promrzlé kopce s urputným úsilím vzdorovat vysokému věku a s rozhodnutím získat zpět důvěru a náklonnost své truchlící dcery. Každý z nich je na křižovatce a všech se dotkla obava a zároveň dychtivé očekávání příjezdu zimního hosta…

Čtyři dvojice různého věku, čtyři příběhy, odehrávající se ve skotském přímořském městečku, kde se míjejí a prolínají, tak jako ony stopy ve sněhu.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter