Olovnický mlýn zavoní vánocemi

Brejníkův mlýn v Olovnici láká do svých originálních interiérů návštěvníky z blízkého a širokého okolí již jedenáctou sezonu.

K vidění v něm však není původní vybavení mlýnice, jak by se mohl někdo domnívat. I tak to za návštěvu unikátní stavby rozhodně stojí. Od jara do zimy se její dvě patra a přilehlé prostory proměňují v netradiční expozice. „S květinami a dekoracemi si pohráváme sedmadvacet let. Samotný koncept vánoční výstavy vznikl před 11 roky. K ní postupem přibyly ostatní výstavy v různých ročních obdobích,“ říká Ing. Barbora Zýková, vůdčí osobnost společnosti Mlýnská zahrada, která participuje i na mnoha projektech Ateliéru Čarodějka Jaroslavy Malinové. Obě představitelky úspěšných firem, jež se usídlily právě ve zdejším mlýně, připravující k radosti návštěvníků stále něco nového. To, že mají během celého roku plné ruce práce, není třeba zdůrazňovat. Jen letos tady proběhlo Vítání jara, Letní čarování a Čarování na půdě, výstavy během nichž starobylá budova doslova praskala ve švech. Nejinak tomu bude za pár dnů, kdy se do Olovnice sjedou lidé na Vánoční čarování.

Začne 24. listopadu ve 13.00 hodin a potrvá do neděle 26. 11. Za inspirací i vánočními nákupy se sem můžeme vypravit i v následujících termínech 1. – 3., 8. – 10. a naposledy ještě 15. – 17. prosince. Otevřeno je vždy od 13. do 19. hodin. Jak Barbora prozradila, letošní barva zdejších Vánoc se ponese v tónech stříbrné v kombinaci se dřevem.

Zkrátka, každý si tady může vybrat přesně podle svého gusta.

Lot