Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl uvedou svůj projekt v mělnickém klubu

Ve Staré mydlárně se tento pátek představí další zajímavý hudební projekt. Dorazí sem totiž ta nejlepší esence z Tiché dohody a Precedens což není nikdo jiný nežli Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

Zpěvačka, textařka a muzikantka Blanka Šrůmová odstartovala svojí pěveckou kariéru už v osmdesátých letech ve skupině Balet. Avšak je známá hlavně díky skupině Tichá dohoda, se kterou vydala celkem dvanáct alb a v devadesátých letech byla dvakrát nominována na Zpěvačku roku Ceny Akademie a jejími nejznámějšími hity se staly písně „Marioneta“ a „Večírek osamělých srdcí“. Poté následovala dvě alba sólová „Neviditelná“ a „Underground“. Mezitím byla zvána do různých hudebních projektů, kde vždy zanechala poměrně výraznou stopu a nadále sporadicky koncertovala se svojí kapelou, kterou prošli mimo jiné i takoví muzikanti jako například Klaudius Kryšpín, Aleš Zenkl či Michael Krásný.

Jan Sahara Hedl je český zpěvák, textař a písničkář, autor jednoho ze zásadních českých songů „Tisíc jmen“a hlavně spoluzakladatel skupiny Precedens. Jako textař se podílel na muzikálech Excalibur s Michalem Pavlíčkem a Vlastou Třešňákem a Obraz Doriana Graye s Michalem Pavlíčkem. Mezitím probíhala spolupráce s dalšími interprety, Kamilem Střihavkou, Ivou Marešovou a pokračovala i specifickým a netypickým albem Dana Hůlky, kde byl J.S.H. opět autorem veškerých textů na hudbu Michala Pavlíčka a také Míši Polákové. Má rovněž za sebou řadu alb z nichž možno jmenovat album „Tajnej svatej“ obsahující i výše uvedený hit, „Šílený pondělí“ či jeho nejznámější „Matka Zebra“.

Oba protagonisty kromě společné práce pojí i partnerský vztah a spolu tak připravili nový projekt pod názvem Něžná noc v níž hrají špičkoví muzikanti jenž prošli takovými kapelami jako ETC…, MCH band nebo Pražský Výběr. A loni v září jim vyšlo společné debutové album „Neměj strach“. Nahrávka působí jemně až komorně, vyznění písní s typickým saharovským slovníkem odráží i ne vždy lehká období osobního života, kterými oba tvůrci prošli. Rovněž zvuk odráží náladu písní a návrat k písničkářství.

O tom všem se mohou přesvědčit návštěvníci tohoto skvělého klubu, který tak nabídne jistě další pohodový večer.

Bedřich Marjanko