Tažení HC Junioru je opět úspěšné!

V prvním semifinálovém zápase mělničtí hokejisté přivítal na svém ledě mužstvo HC Lev z Benešova. Již od samého počátku bylo utkání zcela v režii domácích a dostali tak benešovské hráče pod tlak. Takže se už v deváté minutě poprvé rozvlnila síť v brance soupeře a do konce třetiny padl i druhý gól.

Prostřední třetina byla již vyrovnanější. Benešovští přitvrdili a jejich zákroky byly mnohdy na hraně pravidel. Avšak domácí se soupeře nezalekli, a tak benešovský gólman lovil puk z branky potřetí. V závěru druhé třetiny se do první vážnější akce dostali hosté, jejich osamoceného útočníka však domácí Vokurka bravurně vychytal.

Hosté se snažili na začátku třetí části hry ještě zabrat, ještě více přitvrdili, avšak to bylo z jejich strany vše. Ač se snažili sebevíce žádné vážnější ohrožení Vokurkovy branky nenastalo. Právě naopak. Mělničtí opět udeřili a bylo to již 4:0. Tvrdá hra soupeře způsobila častější vylučování, a tak v jedné z četných přesilovek domácí upravili na konečných 5:0. Závěr utkání byl velmi hektický, neboť hosté se soustředili na „fyzickou“ likvidaci soupeře, což vyústilo v bitku nejenom na ledě, ale i k „nepatřičnému“ chování hostujících fanoušků. Mělník odehrál velmi dobrý zápas, takže Vokurkovo čisté konto bylo usnadněno poctivou hrou domácího týmu.

Na nedělní odvetu mělnický Junior zamířil do Benešova na „horký“ led soupeře. Úvod zápasu byl vyrovnaný, a tak až ve čtrnácté minutě padl první gól a Mělník vedl 1:0. Ve druhé třetině Benešov vyrovnal v přesilovce na 1:1, avšak o čtyři minuty hosté šli opět do vedení. Závěrečná třetina byla opět dramatická. Nejprve hosté zvýšili na 3:1, ale čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby Benešov snížil na 2:3. Avšak ani závěrečná power – play domácích už skóre nezměnila, Mělník i v této sezoně nebude chybět ve finále Krajské ligy mužů. Jeho soupeřem byl tentokrát tým HC Lev Slaný, jenž se po celou dobu pohyboval v čele tabulky. První zápas se odehrál v pátek od 17 hodin na mělnickém Zimním stadionu odveta proběhla v sobotu 4. 3. ve Slaném.

Mělničtí hokejisté se tak po dvou vítězných zápasech proti týmu ze Slaného (2:1 a 4:3) stali mistry krajské ligy. K vítězství Mělníku pomohli i věrní diváci a fanoušci,  a to nejen na domácím ledě. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do kvalifikačních bojů!

Mar

HC Junior Mělník – HC Lev Slaný 2:1

Třetiny (1:0) (0:1) (1:0)

Branky: Kašák, Příhoda

Čestnou buly provedl starosta Mělníka MVDr. Ctirad Mikeš. Zápasu přihlíželo zhruba 1000 diváků.

HC Lev Slaný – HC Junior Mělník 3:4

Třetiny (0:0) (3:2) (0:2)

Branky: Litera, Kratochvíl, Šícha, Kašák

Nyní je čeká kvalifikace o II. ligu. Na utkání do Slaného vyjela početná výprava mělnických fanoušků. Trenérem mužstva Jan Boháček, Antonín Drašner (kustod), Martin Priatka (vedoucí mužstva).

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do kvalifikačních bojů!